Yurt dışından gelecek olan kargo ülkeye sokulmuyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
33
Merhaba.
Slovakya'da yaşayan bir arkadaşım var, kendisi bana kargo ile hediye göndermek istiyor ancak 3 defa denemesine rağmen paket Türkiye'ye kadar gelip sonrasında geri dönüyor. Her seferinde de üzerine "yetersiz adres bilgisi" şeklinde bir not yapıştırılmış oluyor. Para iadesi de yapmıyorlarmış, arkadaşım da mağdur oluyor bu konuda. Bana herhangi bir bilgilendirme mesajı, çağrısı falan da iletilmiyor.

Fazlasıyla bilgi yazdığımızı düşünüyoruz. Adres de olması gerektiği gibi, doğru ve tam şekilde yazılıyor. AliExpress'ten ürün alırken de aynı şekilde yazıyorum ve şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Bu durumun yaşanmasının sebebi nedir? Farklı bir format mı kullanmamız gerekiyor ya da ek bir not/bilgi mi yazmalıyız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir olaydan bahsediyorlardı.
İnanılmaz bir durum. Ama Çin'den gemiyle gelen ürünle Avrupa'dan kara yoluyla gelen ürünün aynı gümrükten geçeceğini sanmıyorum. Hem böyle bir problem olsa gümrükte beklerdi muhtemelen, burada olay Türkiye'ye kadar gelip adres bilgisinden dolayı gümrükten dönmesi.
Hocam peki ev adresi değil de yakınınızdaki PTT şubesini adres olarak denediniz mi?
Yurt dışı siparişler bana genelde PTT ile ulaşıyor o yüzden PTT dedim, başka şirkette olabilir.
Doğru girilen adresi kabul etmiyorlar daha, PTT'yi kabul ederler mi adres olarak hiç sanmıyorum. :)

Yani klasik PTT hocam, her yolu denemek lazım, arayıp darlamak lazım.
Hangi şirketle gönderiyor, önce onu bi' sorayım madem. Ona göre şirketle iletişime geçerim.

Aklıma gelmişken durum güncellemesi yapayım, konu çözümsüz kalmasın.

Kargoyu global bir firma olduğu için UPS ile göndermeye çalıştığını öğrendim, öğrenince her şey yerli yerine oturdu zaten. Başka bir firmadan beklemem zaten bunu. Takip kodu dahi vermiyorlar.

Kendisine UPS'un rezil bir firma olduğunu, başka firmayla göndermesini falan söyledim. O da firmalar hakkında pek bilgisi olmadığını söyledi, yerel bir kargo şirketine verdi ve bir buçuk hafta içinde hiçbir sorun olmadan elime ulaştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı