Yurt dışından gelen Redmi Note 12 Pro 5G 256 GB telefonda nelere dikkat etmeli?

pekerbey

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, belirttiğim telefon kaçak olarak geliyor. Bu telefon HyperOS güncellemesi alır mı veya herhangi bir güncelleme alır mı? Pek bilgim yok. IMEI olaylarını da pek bilmiyorum. IMEI atmak lazımmış, onu anladım da herkes tutturmuş bir IMEI sorunu var, IMEI bilmem ne. Hiçbir şey anlamadım. Bana açıklayacak biri var mı? Telefondan memnun kalır mıyım? Kasma, donma, atma vs. gibi şeyler yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 SIM'i de kullandıktan sonra ne oluyor? Biraz bilgisizim, kusura bakmayın.

IMEI telefonun kimlik numarasıdır. Telefon bu kimlik numarası ile iletişim kurar. Eğer bu kimlik numarası kaydedilmezse hatlara bağlanamaz. Kaydedilmemiş bir IMEI için 120 gün süre tanımlanır. Bu süre içinde 30bin Lira'ya IMEI kaydettirmeniz gerekir. Tabii illa 30k vermek zarında değilsiniz. IMEI çaktırarakta kullanabilirsiniz ama IMEI çaktırmak, belgede sahtecilik gibi, yasa dışı bir şeydir. Sonuçta telefonun kimlik numarasını değişiyoruz.

IMEI telefonun kimlik numarasıdır. Telefon bu kimlik numarası ile iletişim kurar. Eğer bu kimlik numarası kaydedilmezse hatlara bağlanamaz. Kaydedilmemiş bir IMEI için 120 gün süre tanımlanır. Bu süre içinde 30bin Lira'ya IMEI kaydettirmeniz gerekir. Tabii illa 30k vermek zarında değilsiniz. IMEI çaktırarakta kullanabilirsiniz ama IMEI çaktırmak, belgede sahtecilik gibi, yasa dışı bir şeydir. Sonuçta telefonun kimlik numarasını değişiyoruz.

Peki bu kimlik numarasını değiştirdik diyelim performansda azalma, şarj sorunları gibi şeyler olur mu? Af görün fazla bilgim yok.

Af görün fazla bilgim yok.
Estağfurullah hocam bir şey demiyorum :)
Peki bu kimlik numarasını değiştirdik diyelim performansda azalma, şarj sorunları gibi şeyler olur mu?
Kesinlikle olmaz. Telefon, hayatına normal bir şekilde devam eder. IMEI çaktırır iseniz güncelleme ve sıfırlama yapmamanız gerekiyor. IMEI çaktırdıktan sonra telefoncuya sorun, sıfırlama vs. yapayım mı diye. O size daha net bilgi verecektir güncelleme ve sıfırlama hakkında.

Estağfurullah hocam bir şey demiyorum :)

Kesinlikle olmaz. Telefon, hayatına normal bir şekilde devam eder. IMEI çaktırır iseniz güncelleme ve sıfırlama yapmamanız gerekiyor. IMEI çaktırdıktan sonra telefoncuya sorun, sıfırlama vs. yapayım mı diye. O size daha net bilgi verecektir güncelleme ve sıfırlama hakkında.

Son sorum sizi daha fazla yormak istemiyorum. Güncelleme yapmasam herhangi bir performanstan geri kalır mıyım? Şimdiden vakit ayırdığınız için çok çok teşekkürler.

Güncelleme yapmasam herhangi bir performanstan geri kalır mıyım?
Kalmayacağınızı düşünüyorum. Fakat kesin bilgi veremiyorum maalesef. Xiaomi güncelleme işlerinde bazı modellerde batırırken bazı modellerde iyi iş başarıyor.
Son sorum sizi daha fazla yormak istemiyorum.
Aklınızda soru varsa sorun hocam cevaplarım sıkıntı yok. :)

Kalmayacağınızı düşünüyorum. Fakat kesin bilgi veremiyorum maalesef. Xiaomi güncelleme işlerinde bazı modellerde batırırken bazı modellerde iyi iş başarıyor.

Aklınızda soru varsa sorun hocam cevaplarım sıkıntı yok. :)

Şimdilik yok teşekkür ederim. Ürün elime ulaştığında bir sorunla karşılaşırsam yazarım tekrardan çok sağ olun.

Geri
Yukarı