Yurt dışından PS5 getirirken gümrükte sıkıntı yaşanır mı?

Bir şey yapmanıza gerek yok, uçağın kargosuyla bile gelebilir. 20 kg sınırı vardı sanırım.

Hocam uçakla gitmeyeceğim. Sarp sınır kapısından geçeceğim. Ayrıca ürünlerin tax Free'si için kapalı kutu olması lazım ve faturaları ile birlikte ürünleri gümrük görevlilerine göstermem gerekiyor. Tax Free işi olmasa zaten rahatça getiririm. Ama yasal olarak 2 elektronik alet sokma hakkım var mı veya getirebileceğim eşyaların fiyatı fazla mı onu bilmiyorum.

Kral ben bir şey merak ediyorum niye sürekli gidip ucuza alıp getirip satmıyoruz?
PS'5 olabilir ama telefonlar garanti kapsamında değil, bazı modellerde 1 yıl garanti var. Ayrıca alan kişinin belirli bir tarih aralığında yurtdışı giriş çıkışı yapması gerekiyor. Ve giriş çıkış yapan pasaport üzerine kayıtlı hat ile kullanılabiliyor. Biraz sıkıntılı yurtdışı telefon satma işlemi. En mantıklısı alıp kendin kullanmak. Alan kişinin 6100 tl ödeyip kayıt ettirmesi de gerekli.

Merhaba usta ne yaptın gidip geldin mi Gürcistan'a bir telefon bir PS5 alabildin mi ya da ikisinin de tax Free'sini alabildin mi bende aynı şekilde yapmayı planlıyorum sana sorayım dedim?

@my4crazy7
Hocam gittim ps5 almadım sadece telefon aldım ama gümrükte hem ps5 alıp hem telefon alan çok kişi vardı. Tavsiyem hafta içi gidin çünkü cumartesi akşamı 7-8 saat ayakta tax free sırası bekledik eski kuyruk tekrar oluşmuş. Telefonu alıp çıkarkende kapalı kutusuyla beraber çantada tutmayın. Trt payı gibi 400tl saçma bi para alıyorlar xraydan geçerken. Kutuyu açıp telefonu cebinize alın. Öyle yapanlardan istemediler.

Eyvallah hocam ben inşallah bi sıkıntı olmazsa salı günü gitmeyi planladım. Anladığım kadarıyla tax free de hem ps5 in hemde telefonun vergi iadesini alıyorum. Tax free den çıkınca da trt payı ödememek için telefonu kutusundan çıkarıp cebime koyuyorum Ps5 için de geçerimi acaba trt payı muhabbeti birde çok kişi zoommer ve iplus mağazalarından almış ürünleri siz nerden aldınız bir sıkıntı yaşadınız mı şuana kadar çok teşekkür ederim şimdiden zaman ayırıp cevap yazdığınız için :)

Eyvallah hocam ben inşallah bir sıkıntı olmazsa salı günü gitmeyi planladım. Anladığım kadarıyla tax Free de hem PS5'in hem de telefonun vergi iadesini alıyorum. Tax Free'den çıkınca da TRT payı ödememek için telefonu kutusundan çıkarıp cebime koyuyorum PS5 için de geçerimi acaba TRT payı muhabbeti bir de çok kişi zoommer ve iplus mağazalarından almış ürünleri siz nereden aldınız? Bir sıkıntı yaşadınız mı şu ana kadar çok teşekkür ederim şimdiden zaman ayırıp cevap yazdığınız için :)

PS5'te öyle bir sıkıntı yok telefonda var sadece. Ben blacksea mall zoomerdan aldım aynı avmde iplus vardı galiba aralarında 50-100lari fark var. Zoomerdan almanı tavsiye ederim. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı istersen kutuyu açıp telefonu kontrol ediyorlar. Türkçe biliyorlar zaten tax Free dersen hallederler. Telefonu kontrol edince poşetleyip poşete etiket yapıştıracaklar, vergi iadesi alana kadar poşeti açma. Vergi iadesini alınca Türk tarafına geçerken açabilirsin. Yoksa tax Free alamazsın.

Onu bilmiyorum hocam. Araştırın gitmeden.

Hocam PS5 kapalı kutu olarak geçebilir mi sizce? Ben de bir tanıdığıma getirteceğim ama PS5 hakkında hiçbir şey bilmiyor ve bu sebeple kutudan çıkması gerekirse bazı şeyleri önemsiz diye almamasından korkuyorum kapalı kutuyu gümrüğe tabii olmayan eşyalar kısmından çıkartabilir miyiz?

Hocam PS5 kapalı kutu olarak geçebilir mi sizce? Ben de bir tanıdığıma getirteceğim ama PS5 hakkında hiçbir şey bilmiyor ve bu sebeple kutudan çıkması gerekirse bazı şeyleri önemsiz diye almamasından korkuyorum kapalı kutuyu gümrüğe tabii olmayan eşyalar kısmından çıkartabilir miyiz?
hocam selamlar bu yaz şahsi aracımızla yunanistana gittik ve ordan ps5 aldım gümrükde hic sıkıntı cıkarmadılar kapalı kutu olmasına ragmen. tax free almayı unutmayın

Geri
Yukarı