Yurtdışından alınan telefon başka hat sahibi tarafından kullanılabilir mi?

klusive12

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yurtdışından almış olduğum iOS telefonum var. Türkiye'de ücret vererek açtırdım ve yeni sim aldım. Ancak hali hazırda Türkiye'de kullandığım bir hat vardı. Bu hattı yurtdışı telefonuna takınca çalışmıyor, büyük ihtimal üstüne açtırmadığım için. Ancak çok mantıksız ben satmak istesem alan kişi yeni sim takacak. Bunun yolunu nasıl bulurum? Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen o cihazı en az 3 Yıl boyunca kullanmalısın. Bende sırf o yüzden yurt dışından daha iyi iPhone almak yerine gittim Türkiye'den biraz daha eski model aldım. Bu 3 Yıl meselesi biraz üzücü maalesef.

Üç takvim yılı boyunca IMEI kaydı hangi kişinin pasaportu üzerine yapıldıysa telefon sadece aynı kişinin üzerine olan GSM hatlarında kullanılabilir.

Hocam yanlış almamak için soruyorum. Abim yurt dışından iPhone getirdi. Kendi hattının üstüne yaptırdı. Ben şimdi hattımı abimin üstüne yaptırırsam telefonu kendi numaramla kullanabilir miyim?

Hocam yanlış almamak için soruyorum. Abim yurt dışından iPhone getirdi. Kendi hattının üstüne yaptırdı. Ben şimdi hattımı abimin üstüne yaptırırsam telefonu kendi numaramla kullanabilir miyim?
Telefonun kayıt olduğu TC ile SIM kartın kayıtlı TC'si aynı olması lazım. Telefonu abin kendi üzerine kayıt ettirdi ise, SIM'in TC'si de abin üzerine olmalı.

Telefonun kayıt olduğu TC ile SIM kartın kayıtlı TC'si aynı olması lazım. Telefonu abin kendi üzerine kayıt ettirdi ise, SIM'in TC'si de abin üzerine olmalı.
Bunun aksi halini deniyen var mı? Bu tarz bir şey okumuştum, sım ve kayıt yapılan kişi aynı olması olayı sadece kanunen gerekliymiş. Kullanıma etki etmiyormuş ve eğer kayıt yapıldıysa türkiyede ki herhangi bir sim kartıyla çalışıyormuş. Bu konu hakkında ne diyorsunuz.

Hocam ben şimdi telefonu IMEI kaydını yaptım fakat bugün yoğunluktan dolayı hattı devredemiyorlar. Düzelene kadar başka SIM kartıyla kullanabilir miyim veya bunu fark edip kaydımı iptal edebilirler mi?
telefonu başka birinin üstüne kaydettiysen Imeı kaydını yaptıktan bir süre sonra telefonun, hattını tanımıycak zaten. Devredene kadar kendi hattını kullanman bir sorun oluşturmaz. Hat deviri yaptıktan sonra telefonun iletişime tekrar açılır.

Telefonu başka birinin üstüne kaydettiysen IMEI kaydını yaptıktan bir süre sonra telefonun, hattını tanımayacak zaten. Devredene kadar kendi hattını kullanman bir sorun oluşturmaz. Hat deviri yaptıktan sonra telefonun iletişime tekrar açılır.

Teşekkürler hocam bir tanıdık buldum devretme işlemini hallettiler sanırım zam gelecek diye bugün işlem yapmıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı