Yurtdışından Laptop Getirtmek

cs299fps

Decapat
Yakın bir abim tır şoförü ve şu anda Norveç'te bu hafta içerisinde de dönecek. Kendisi oradan istediğim laptopu getirebilir mi? Alabilir ise hangi yerlerden alabilir? Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim. Şimdiden söylüyüm kendisi bilgisayar kullanmıyor yani 1 tane bilgisayar gelecek kendisiyle beraber.

Getirebilir. Kutusu açılırsa problem olmuyor diye biliyorum. Hatta açmadan sadece 1 laptop getirebilir sanırım. Öyle bir hak vardı.

2 cihaz alma hakkınız var toplamda... 1 şahsi cihaz (kutusu açılmış) ve 1 adet hediye cihaz (kapalı kutu) bu şekilde sorunsuz geçiş yapar... Cihaz fiyat uygulamaları tüm ülkelerde aynı olmuyor maalesef bazı ülkelerde @Camila arkadaşımızın dediği gibi ucuz olmanın aksine daha pahalıya da gelebilir iyi araştırmak gerekir.

Kuzey ülkelerinden getirmesin. Fiyatlar Türkiye’den daha pahalıya geliyor. Mümkünse Avrupa’dan alsın. Ayrıca yolcu beraberinde bir adet laptop getirme hakkı var. Kendisinin olduğunu izah ederse sıkıntı olmaz.

Kuzey ülkelerinden getirmesin. Fiyatlar Türkiye'den daha pahalıya geliyor. Mümkünse Avrupa'dan alsın. Ayrıca yolcu beraberinde bir adet laptop getirme hakkı var. Kendisinin olduğunu izah ederse sıkıntı olmaz.

Avrupa'dan nereden daha uyguna alabilirim? Bir de fiyatları araştırabileceğim siteler var mı?

Avrupa'dan nereden daha uyguna alabilirim? Bir de fiyatları araştırabileceğim siteler var mı?
İtalya, İspanya gibi ülkelerde KDV oranı %20 Tax Free sayesinde vergi indiriminden yararlanabilir. Benim tavsiyem Almanya. Yaklaşık %16 vergi indirimi alma hakkı var. Tabi bunun için havalimanında ki Tax Free bürolarına gitmeli.

İtalya, İspanya gibi ülkelerde KDV oranı %20 tax Free sayesinde vergi indiriminden yararlanabilir. Benim tavsiyem Almanya. Yaklaşık %16 vergi indirimi alma hakkı var. Tabi bunun için havalimanında ki tax Free bürolarına gitmeli.

MediaMarkt bana biraz pahalı geldi. Daha uygun fiyatları olan offline mağazalar var mı Almanya'da?

Yeni konular

Geri
Yukarı