Yurtiçi Kargo Dağıtıma Çıktı

Galeano

Kilopat
Merhaba arkadaşlar hizlial.com sitesinden bir masa aldım 19.3.2015 tarihinde Yurtiçi Kargo ile kargolandı ve bu gün yani 21.03.2015 tarihinde bulunduğum şehirin şubesine gelmiş.
Takip sayfasından kontrol ettiğimde sabah 9:19'da dağıtıma çıkmış görünüyor fakat saat şuan 13:06 ve şube ile evim arasında 10 dakika mesafe var hala gelmedi.
İnternetten araştırdım Yurtiç Kargo ile ilgili binlerce şikayete rastladım bu yüzden içime kurt düştü.
Cumartesi günleri kaça kadar dağıtım yapıyorlar bilen var mı?

Merhaba arkadaşlar hizlial.com sitesinden bir masa aldım 19.3.2015 tarihinde Yurtiçi Kargo ile kargolandı ve bu gün yani 21.03.2015 tarihinde bulunduğum şehirin şubesine gelmiş.
Takip sayfasından kontrol ettiğimde sabah 9:19'da dağıtıma çıkmış görünüyor fakat saat şuan 13:06 ve şube ile evim arasında 10 dakika mesafe var hala gelmedi.
İnternetten araştırdım Yurtiç Kargo ile ilgili binlerce şikayete rastladım bu yüzden içime kurt düştü.
Cumartesi günleri kaça kadar dağıtım yapıyorlar bilen var mı?
Yurtiçi hep böyle yapıyor. 7/24 evde olduğum hafta beni evde bulamamışlar... Mecburen gidip şubeden almıştım.

Dağıtıma çıktığı sana o dakika teslim edileceği anlamına gelmez.
Bir aksaklık olmaz ise o gün içerisinde teslim edileceği anlamına gelir.

Yurtiçi kargodan defalarca yararlandım, her defasında çok memnun kaldım. Kapıdaki köpekten geçemeyip aradıkları bile oldu defalarca kez.
4 lira kargo parası veriyorsun, evine özel helikopter ile getirmelerini bekleme istersen :)

Ben yaklaşık 10 - 15 kere Yurtiçi ile iş yapmak zorunda kaldım ve hepsinde de hüsrana uğradım. Her seferinde " evinizi bulamadık, kargonuzu gelip alın lütfen " dediler ve gidip şubeden bizzat kendim aldım.

Öncelikle kargo ücreti 4 lira değil, kargo bu gün bana ulaşmadı neden ise zaman yetmedi olarak görünüyor takip sayfasında.
Şube ile evim arasında dediğim gibi 10 dakikalık bir mesafe var nasıl zaman yetiremediklerini geçtim arayıncada isterseniz kendiniz gelip alabilirsiniz yoksa pazartesiye kadar beklemelisiniz diyorlar.
İnternette bu durumu sabahtan beri araştırıyorum Yurtiçi Kargo'dan sizin dışınızda memnun olan tek bir kişi dahi görmedim.
Umarım diğer mağdurlar gibi evinizi bulamadık 3 gün içinde şubeden almazsanız kargoyu geri yollayacağız demezler.

Öncelikle kargo ücreti 4 lira değil, kargo bu gün bana ulaşmadı neden ise zaman yetmedi olarak görünüyor takip sayfasında.
Şube ile evim arasında dediğim gibi 10 dakikalık bir mesafe var nasıl zaman yetiremediklerini geçtim arayınca da isterseniz kendiniz gelip alabilirsiniz yoksa Pazartesiye kadar beklemelisiniz diyorlar.
İnternette bu durumu sabahtan beri araştırıyorum Yurtiçi Kargo' dan sizin dışınızda memnun olan tek bir kişi dahi görmedim.
Umarım diğer mağdurlar gibi evinizi bulamadık 3 gün içinde şubeden almazsanız kargoyu geri yollayacağız demezler.
Benim 3 kargom geri yollandı, 1 hafta bekledim kargolar gelsin diye. Gördüğüm en kötü kargo şirketi desem abartmış olmam.

Memnun olan kimse yok ki zaten bir araştırınca görüyor insan binlerce şikayet var her firmada olur ama bir olur iki olur her yerde dağa taşa yazmışlar insanlar şikayetlerini @BilgisayarKurdu helikopterle getirmelerini bekleme istersen diyor ama sonuçta ben bir hizmet için bedel ödüyorum dolayısıyla hizmetinde doğru düzgün yapılmasını isterim aracım yok 10 kilometre boyunca 60-70 kilogram koliyi kendim taşımak için kargo tercih etmiyorum heralde.
Beklediğim şey ekstra hız ekstra efor ekstra çaba değil sadece bedelini alıp yerine getirmedikleri görevleri.

Bana sorun çıkarmayan tek kargo şirketi Mng oldu açıkçası. Evi bulamadıklarında da aradılar, evde olmadığım için kargoyu şubeye götürdüklerinde de aradılar. Yurtiçi için aynı şeyi söyleyemem, kargonun peşinde koştum her seferinde.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı