Zambiya'da 476 bin yıllık ahşap yapı keşfedildi

383505

Hectopat
Zambiya'da 476 bin yıllık ahşap yapı keşfedildi. Eğer bu doğru ise insanlık tarihi yalan olmuş oluyor ve tüm dinler uydurma oluyor. Ben şahsen doğru olduğunu düşünüyorum. Yakin zamanda bir açıklama gelir. Yaşını nasıl tahmin ediliyor diyenler için; luminesans tarihlendirmesi; buluntuyu çevreleyen kum tanelerinin en son ne zaman güneş ışığına maruz kaldığı tespit ediliyor. Bu da buluntunun toprak altında kaldığı tarihi söylüyor.

Zambiya'da 476 bin yıllık ahşap yapı keşfedildi.Eğer bu doğru ise insanlık tarihi yalan olmuş oluyor ve tüm dinler uydurma oluyor.Ben şahsen doğru olduğunu düşünüyorum.Yakin zamanda bir açıklama gelir. Yaşını nasıl tahmin ediliyor diyenler için;Luminesans tarihlendirmesi; buluntuyu çevreleyen kum tanelerinin en son ne zaman güneş ışığına maruz kaldığı tespit ediliyor. Bu da buluntunun toprak altında kaldığı tarihi söylüyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20230922_115034.jpg
    IMG_20230922_115034.jpg
    144,9 KB · Görüntüleme: 130
Guzel haber, dinlerin yalan olmasi icin sebep cok ancak insanlik tarihinin yalan olmasi konusunu merak ettim.

Duzenleme: Biraz arastirdiktan sonra Eksi Sozluk'te bir yazarin entry'sine denk geldim.
1695372982146.png

Son düzenleme:
Guzel haber, dinlerin yalan olmasi icin sebep cok ancak insanlik tarihinin yalan olmasi konusunu merak ettim.

Duzenleme: Biraz arastirdiktan sonra Eksi Sozluk'te bir yazarin entry'sine denk geldim.
Eki Görüntüle 1952705
Keşke büyüklerimize bunu anlatabilsek ama hepsi uzun yıllardır "müslüman" olduğu için kulak asmazlar ve kabul etmezler keşke gerçekten de birisi kanıtlayabilse yalan olduğunu.

Keşke büyüklerimize bunu anlatabilsek ama hepsi uzun yıllardır "müslüman" olduğu için kulak asmazlar ve kabul etmezler keşke gerçekten de birisi kanıtlayabilse yalan olduğunu.
İnsanların beyni din ile yıkanmaya devam ediyor günümüzde, gelmişsin " dinlerin yalan olduğunu büyüklerimize kanıtlayalım" diyorsun. 😂

Zambiya'da 476 bin yıllık ahşap yapı keşfedildi. Eğer bu doğru ise insanlık tarihi yalan olmuş oluyor ve tüm dinler uydurma oluyor. Ben şahsen doğru olduğunu düşünüyorum. Yakin zamanda bir açıklama gelir. Yaşını nasıl tahmin ediliyor diyenler için; luminesans tarihlendirmesi; buluntuyu çevreleyen kum tanelerinin en son ne zaman güneş ışığına maruz kaldığı tespit ediliyor. Bu da buluntunun toprak altında kaldığı tarihi söylüyor.

Nereden biliyorlar 476 bin yıllık olduğunu? Saymışlar mı?

Dinlerin dünyanın yaşıyla bir alakası yok ki. Keza kutsal kitapların aslı, orijinali destekleniyor. İnsanlar tarafından değiştirilmiş, aslına uymayan veya farklı, bozuk manalandırılmış hallerine karşı çıkılıyor.

Dünya küresinin ömrünü, yani yaratıldığı günden kıyamete kadar olan zamanı, eski astronomlar, seyyare yıldızlarının adedince bin sene, yani yedibin sene demişlerdir. Zira onlar, gezegen adedini yedi olarak biliyordu. Tarihlerin çoğunda yazılı bulunan ve bazı din kitaplarına da geçmiş olan yedibin sene, buradan gelmektedir. Bazıları da, burç adedince, onikibin sene, bir kısmı da, meridyen derecesi adedince, 360 bin sene dedi ki, bu üç adet de, zan ve faraziye halindedir. Endülüs âlimlerinden Ebû Abdullah-i Kurtubînin Tezkiresinden Abdülvehhâb-ı Şa'rânî hazretlerinin hülasa ettiği Muhtasar ismindeki kitabında 360 bin x360 bin yani 129 milyar, 600 milyon sene olduğu yazılıdır. Bugün fen adamları, Radyoaktiflik saati denilen usul ile, dünyanın ömrünü, 4 milyar 500 milyon sene olarak bulmaktadırlar. Peygamberlerden İdris aleyhisselam buyurmuş ki:
“Bizler, Peygamber olduğumuz hâlde, dünyanın ömrünü bilemedik.”
Görülüyor ki İslam alimleri bile kendi araştırma ve keşiflerince milyarlarca yıla ulaşırken, bazı 5000, 7000 yıl muhabbetlerini hakiki muradına uymayarak, insanların benceleriyle anlamlandırarak yorumlamak mantıksızdır. Zira İdris aleyhisselam kendilerinin de bilmediğini bildirmiştir.

Ayrıca bu mesajı tartışmak için, dini mesele konuşmak için atmadım. Meselenin, haberin dinle bir alakasının olmadığını belirtmek için yazdım.

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1952705
Hz. Adem'in 5700 yıl önce yaşadığına inanan embesiller mi varmış? İnsanlık tarihinin bu kadar yakın zamanlı olduğunu düşünmek saçmalık buna inanmak daha büyük saçmalık bunu ciddiye alıp yorum yapmak en büyük saçmalık. Sizin bunu ciddiye alıp "Din yanlışmış yeğenim" demeniz üçüncü gruba giriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı