ZMA tavisyesi

Bazı ZMA'lar 30 mg çinko ve 500 mg magnezyum içeriyor ben birçok markayı denedim hiçbir etkisi olmadı bende kullandığım markalar bigjoy torq Hardline flava vs. eczane ürünleri her zaman supplementlerden kalitelidir ben istiyorum ki parayı kazanma zor boşuna çer çöpe para harcamayın sağlık ocağından yazdırırsanız bedavaya gelir doğal olarak parayla almak isterseniz de gene eczanelerde 130 lira fiyatı var ben bunu kullanıyorum gayet de güzel aynı şekilde her ay sağlıkocağından D vitamini kalsiyum vs. yazdırıyorum ve kullanıyorum boşuna para harcamaya gerek yok oraya vereceğim parayı da beslenmeme veya kreatin gibi diğer supplementler için ayırıyorum amacım insanlar parasını doğru yerlere harcasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı ZMA'lar 30 mg çinko ve 500 mg magnezyum içeriyor ben birçok markayı denedim hiçbir etkisi olmadı bende kullandığım markalar bigjoy torq Hardline flava vs. eczane ürünleri her zaman supplementlerden kalitelidir ben istiyorum ki parayı kazanma zor boşuna çer çöpe para harcamayın sağlık ocağından yazdırırsanız bedavaya gelir doğal olarak parayla almak isterseniz de gene eczanelerde 130 lira fiyatı var ben bunu kullanıyorum gayet de güzel aynı şekilde her ay sağlıkocağından D vitamini kalsiyum vs. yazdırıyorum ve kullanıyorum boşuna para harcamaya gerek yok oraya vereceğim parayı da beslenmeme veya kreatin gibi diğer supplementler için ayırıyorum amacım insanlar parasını doğru yerlere harcasın.

Kankam yazdığın şeyin farkında mısın, olm senin 1980'lerde radyoaktif çayı içip bakın bana bir şey olmuyor demek güvenli diyenlerden ne farkın var şu anda. Bu ürünleri daha sağlıklı olmak için alıyoruz zaten, zehiri ilaçtan ayıran tek şey miktarıdır. 12 mg çinko sağlıklıdır, 15 mg alsan da bir şey olmaz, hadi 20. 30 mg aşırı fazla bir miktar, bir de günlük yemek te yiyoruz, emilimi fazla olan (yani genç ve sağlıklı birisi isen) 40 + 10 yani 50 mg almış gibi bir şey oluyorsun, karaciğerin ve böbreklerin bu miktarı süzer ama aşırı yorar zaman içerisinde, bilimsel tarafını araştırmadan insanların sağlığı hakkında böyle düşüncesizce şeyler yazman bazı insanların hayatı ile oynuyor. Yarın bir gün bir genç buraya gelip te "aynen ya ne para vereceğim direk bunlardan alayim" dese ve bunların cidden aşırı eksiklik çekenler için olan ilaçlar olduğunu bilmese, bu çcouk yarın bir gün hastalansa üzerine almayacaksın sonuçta herhangi bir sorumluluk değil mi? Bahsettiğimiz ZMA'lar porsiyon başına 12 mg çinko içeriyor, (kapsül başına 4 ve emilimi hesaba katınca bile 28 gram yapıyor en fazla ki normal bir insan "en fazla" 20 gramına kadar emilimini yapabilir bunun) senin bahsettiğin ise dudak uçuklatıcı derecede olduğunu hala kavrayamıyorsan doktoruna adam gibi danışmadan balık yağı bile kullanmanı tavsiye etmem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Örneğin elimde kutusu duran daha önce kullandığım bir zma servisinde 30mg çinko içeriyor
IMG_5017.jpeg

Dosya Ekleri

• resim_2024-01-13_131147598.png
    resim_2024-01-13_131147598.png
    115,1 KB · Görüntüleme: 80
  • resim_2024-01-13_131210837.png
    resim_2024-01-13_131210837.png
    111,1 KB · Görüntüleme: 66
  • resim_2024-01-13_131416422.png
    resim_2024-01-13_131416422.png
    34,9 KB · Görüntüleme: 62
  • resim_2024-01-13_131530597.png
    resim_2024-01-13_131530597.png
    8,7 KB · Görüntüleme: 56
Ben şuan magnezinc kullanıyorum o attığım fotoğraftaki marka ise torq bigjoy da hardline da var hepsini kullandım beni forumda tanıyan tanır her zaman dobra konuşurum dürüst konuşurum öyle sosyal medyadaki gibi kolpacılık yapmam hatta her zaman onlara karşı çıktım bu forumda

Ben şuan magnezinc kullanıyorum o attığım fotoğraftaki marka ise torq bigjoy da hardline da var hepsini kullandım beni forumda tanıyan tanır her zaman dobra konuşurum dürüst konuşurum öyle sosyal medyadaki gibi kolpacılık yapmam hatta her zaman onlara karşı çıktım bu forumda
Senin nasıl biri olduğun, forumda ki konumun, dürüst olup veya olmadığın, sosyal medya da farklı olup olmadığın umrumda değil. Yazdığın bilgiler yanlış içeriyor ve tek dayanağın "ben kullanıyorum bir şey olmuyor" Ben burada kanıtlar sunuyorum sen saçma konuşuyorsun. Sağlık konusunda lütfen böyle yapmayalım. Eğer yanlış olduğumu düşünüyorsan lütfen bilimsel bir makale ile gelip çürüt beni. Bu şekilde bir yere varamıyoruz çünkü, haklılık payın olsa bile kullanamıyorsun çünkü.

Magnezyum oksit ve çinko sülfat olan bir ürünü bu kadar övmeniz garip geldi açıkçası. En az sindirilen ve müshil etkisi yaratacak bir magnezyum formu bulunuyor. ZMA'dan beklentiniz nedir de bir etki alamadım yazdınız acaba? Ayrıca attığınız üründe laktoz ve nişasta içeriyor.

Tamam haklısın seninle daha fazla polemiğe girmeyeceğim sen onu kullan ben bunu bitti herkes istediğini kullanmakta özgür.

Peki aldığımız ürünün magnezyumoksit mi normal magnezyummu içerdiğini nereden anlayabiliriz?
Büyük markaların ne kullandığı genelde bellidir. Yanlış hatırlamıyorsam BigJoy Sitrat, Hardline Oksit kullanıyor. Oksit kötü formlardan biri, genelde ishal ve karın ağrısı yapar. Sitrat, Malat gibi formlar iyi formlardır.

Marka çoğu durumda belirtiyor, belirtmese bile bulunabiliyor.

Peki bunu vitamin ve omega 3 gibi ihtiyaçlar için de uygulayabilirmiyiz, ayrıca ürün kalitesi ne derecedir, konudan da anlaşılabileceği gibi alınabilen farklı versiyonları mevcut, bedavaya verilen ürünlerde bunun ne derece kalitede olduğu şüpheli geldi bana, devleyin sayfasında magnezyum oksit olduğu yazıyor yani şu anki araştırmama göre anlık enerji kaybı ve sindirim sorunu yapabilen hali. Ayrıca 30 mg emilim, yani 90 gram çinko monohidrat bulunuyor, magnezyum için her ne kadar sorun olmasada çinko fazla alınımda çok büyük sıkıntılara yol açabilen bir madde. Kas krampları, kusma ateş gibi semptomlar görülebiliyor. Günlük ihtiyaç sadece 11 gram halbuki.30 gram olmasının sebebi muhtamelen emilimi düşük insanlar veya yemek yeme sıkıntısı çeken insanlar için yazılmış bir ürün. Lütfen iyi araştırmadan yanlış bilgi yazmayın, burada dağlık söz konusu. Bölüp alırsın gibi saçma bir savunma da yapmazsınız umarım. Ama ginede bilgi için teşekürler.
Hocam eczanedekiler maalesef genellikle oksit formu.

Yeni konular

Geri
Yukarı