Zor oyunları seviyor musunuz?

mahmutxd07

Decipat
Daha fazla  
Ben çok fazla zor oyunlara katlanamıyorum gibi ya. Zamanında Sekiro başlamıştım, yarım bıraktım. Hades başladım yarım bıraktım. Sürekli aynı yerleri oynamaktan kanser oluyorum. 2 gün önce Lies of P başladım. Bunda da bazı yerleri tekrar tekrar oynamak zorunda kalıyorum ve oyuna karşı olan zevkimi kaybetmek üzereyim.

Hades çok zor oyun değil de, aşırı reflekslerimi sınayan, aşırı sabrımın sınırlarını zorlayan (genelde souls oyunları) bende sevmiyorum. Katlanmak çok zor. Bit kaçını kendimi zorlayıp bitirdim ama değmez verdiğim emeğe, harcadığım zamana.

Ben çok fazla zor oyunlara katlanamıyorum gibi ya. Zamanında Sekiro başlamıştım, yarım bıraktım. Hades başladım yarım bıraktım. Sürekli aynı yerleri oynamaktan kanser oluyorum. 2 gün önce Lies of P başladım. Bunda da bazı yerleri tekrar tekrar oynamak zorunda kalıyorum ve oyuna karşı olan zevkimi kaybetmek üzereyim.
Evet, asıl zevk zor oyunlardadır... Aslında Sekiro vs. zor değil, sadece rakibin hamlelerine göre oynaman lazım.

1713906642860.png
1713906659449.png

Bu iki oyunda da çok kaliteli vakit geçirdim (öff abi tamam en havalı sensin başarımları da göstermiş yüzsüze bak)

Zor olması için tasarlanan oyunlar dışında konuşacak olursam, bu konuda yakın zamanda bir aydınlanma yaşadım. Oyun oynayamaz olmuştum, aşırı sıkıcı ve kolay geliyorlardı. Zorluğu en zora çektikten sonra tıpkı çocukken asla geçemediğim Atari oyunlarındaki bölümlerde yaşadığım hissi yaşamaya başladım. Bir şey başarma hissini tekrar tatmaya başladım.

Ama konumuz Souls oyunları ise, yani öldür ölünce baştan başla ve kaybettiğin şeyleri geri toplaysa orada durabiliriz çünkü beni bu zorluğa katlanmamı sağlayan normal oyunlardaki quick save mekaniğidir. Gittiğim yolu tekrar gitmek, tekrar aynı canlıları kesmek falan yok, aşırı bunaltıcı bence.

Zorluğu mantıklıysa ve sırf zor olsun diye zor yapmamışlarsa ara sıra delirsen bile çok keyifli oluyor. Dark Souls 3 ve Sekiro favorilerimden. Şu an Lies of P oynuyorum ama king of puppets delirtmeye başlayınca ara verdim biraz.

Severim. Zorluk yoksa zevkte yoktur. Diablo 4 hardcore oynamadan asıl zevki alınmaz veya koloni simülasyonları ve strateji içeriklilerde zorda oynamadıktan sonra çok çabuk bayar. Ayrıca Dark Souls serisi zor değil. Ezber istiyor sadece. Bitirdikten sonra 2. oynayışınızda ancak anlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı