Zorlayıcı antrenman yapıp koştuktan sonra neden kan tadı gelir?

KrakenNn

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
İnterval tarzı zorlayıcı antrenmanlar yaptıktan sonra / yaparken nabzın 120+ olduğu zamandan sonra ciğerlerimin yandığı hissediyorum ve ağzıma boğazdan kan tadı gelmeye başlıyor. Bayağı araştırdım fakat nedenini tam anlayamadım. Fikirlerinizi veya biliyorsanız nedenini yazarsanız sevinirim.

Benim antrenmanlarım da ağır oluyor. Genelde antrenman sırasında burnun yanar, başım döner ve ciğerlerim yanar ama ağzıma hiç kan tadı gelmedi.

Diş etleriniz zorlandığınızda kan sızdırıyor olabilir mi?

Zorlayıcı antrenman sonrası koşmak hiçte mantıklı değil. Yorgunken koşarsanız vücut proteinden alır enerjiyi bir nevi kaslarınızı yakıyorsunuz.

Zorlayıcı antrenman sonrası koşmak hiçte mantıklı değil. Yorgunken koşarsanız vücut proteinden alır enerjiyi bir nevi kaslarınızı yakıyorsunuz.
@cinar_yasarrr yanlış anlaşılmış sanırsam antrenman direkt koşu yani yaptıktan sonra derken koşumu bitirdiğimde veya koşu esnasında

@cinar_yasarrr yanlış anlaşılmış sanırsam antrenman direkt koşu yani yaptıktan sonra derken koşumu bitirdiğimde veya koşu esnasında
Koşu bitince ciğer yanması çok normal nefes alırken sanki ölüyormuşum gibi nefes alıyorum (5-6km koşu) ama kan tadı hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı