Zowie EC1-A İki Farklı Bilgisayarda İki Farklı Hassasiyet Ayarı

Hasan Ozdogan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Zowie EC1-A Mouse'umu laptopuma taktığımda olan Sensivity ile Masaüstüne taktığım Sensivity bir olmuyor. Masaüstündeki fare ayarı ile laptopdaki fare ayarı aynı. İkisi de aynı kademede. Bu olayı başka bir mousela da denedim ama sonuç aynı.
Laptopa takınca masaüstünden daha yavaş kalıyor. Laptopdaki Sensivity'i hızlandırmak istiyorum. Mouse'un yazılımı olmadığı için ayarlama ihtimalim de yok. Çözümü nedir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki farklı sebepten kaynaklanıyor;
  1. İki bilgisayarın windows ayarlarından sensitivity ayarları farklı olabilir.
  2. Laptop ekranı ile masaüstü pc'nin ekranının boyutları farklı ise şayet bu da fark yaratır.

• Masaüstü çözünürlüğünden dolayı bu problemi yaşıyor olabilirsiniz.
  • Fare ayarlarında bir tik var ona dikkat ediniz.
Farenin sensitivitysini hızlandırmak için altındaki tuşu kullanabilirsiniz veya Windows üzerinden açabilirsiniz.

İki farklı sebepten kaynaklanıyor;
  1. İki bilgisayarın windows ayarlarından sensitivity ayarları farklı olabilir.
  2. Laptop ekranı ile masaüstü pc'nin ekranının boyutları farklı ise şayet bu da fark yaratır.
Hocam Windows fare ayarları ikisinde de aynı. Laptop ekranı 15.6 inch masaüstü 24 inch ama ben laptop'u 22.5 inch'lik bir monitörle kullanıyorum. Aşırı bir fark var yani kolum ağrıyo sağdan sola çekerken imleci.
  • Masaüstü çözünürlüğünden dolayı bu problemi yaşıyor olabilirsiniz.
  • Fare ayarlarında bir tik var ona dikkat ediniz.
DPI ayarı için videoyu izleyebilirsiniz. Fare dışında Windows üzerinden fare ayarlarından hızlandırabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
DPI ve Hz'ler aynı hocam. Onları kontrol ettim. Windows fare ayarı da aynı maalesef.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı