Zyxel P-1202-T10B internete bağlanamadı

emre4554

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar...

Ben bugün zyxel p-1202-t10B modem aldım. Bu modemi PC'me ethernetle bağladım ve kurulum yapmadığım için haliyle başta dsl ve internet ışıkları yanmıyordu. Girdim netten 192 li siteye kullancı adımı sifremi yazdım ve dsl ve internet ışığı yandı. Fakat internet ışığı kırmızı yanıyordu ve sınırlı bağlantı olarak gösteriyordu.

Aradım dsmart neti ,zyxel i arayıp kurulumu yaptırın dedi. Aradım zyxel i onlar anlattı yaptıklarım hepsi aynıydı yine olmadı. Driver güncelleme modem resleme falan herşeyi denedim yinede olmadı bir çözümü var mıdır. Bu arada eski modemi resledim tekrar kullancı adı sifremi girdim o çalıştı.

Uzun olduysa kusura bakmayın :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Adım adım gidelim. Dsmartnet kullanıyorsun.

• Kullanıcı adının sonunda gerekli kısmı ekledin mi ?
  • Bir de kullanıcı ve şifre girmek yerine kurulum sihirbazını kullan. Modem arabiriminde sağ üstte olmalı.
  • Splitter'ı doğru bağladın mı? Modem arabiriminden fotolar koyar mısın.

Yardımın için teşekkürler Recep abi...

• Kullanıcı adı mın sonuna gerekli kısmı ekledim yani smileadsl.net kısmını
  • Kurulum sihirbazını kullandım dediğin gibi arayüzün sağ üstünde bulunuyor.
  • Splitter'ı da doğru bağladım üstünde bilgisayar resmi var kablo ona bağlı diğerinde telefon resmi var zaten ona takınca dsl ve internet ışığı yanmıyor.

Onun dışında biraz araştırdım bu zyxel modemlerde voltaj sorunları olabiliyormuş ve birşey farkettim, bu internet ışığı ara ara yeşil oluyor ve bazende sınırlı bağlantı yerini normal bağlantıya alıyor (Tabi bu ışık yeşil olunca olmuyor). Ama o normal bağlantıda yinede internete bağlanamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı