ZyXel VMG1312-B10A modem arayüzüne girememe sorunu

CanSaribal

Kilopat
Bugün ZyXel VMG1312-B10A model modem aldım, eve getirip bağlantıları yaptıktan sonra 192.168.1.1 adresinden modem arayüzüne girmek istediğimde sanki bir internet sitesine girmek istiyormuşum da internetim yokmuş gibi uyarı verdi. Aynı kabloları eski modemi bağladığımda rahatlıkla internete bağlanıp arayüze girebiliyorum. Yani kablolarda da bir sıkıntı yok.

Windows ağ ayarlarından sorun giderme yaptığımda ise ethernet geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil diye uyarı verdi.

Ayrıca ZyXel hızlı kurulum programını çalıştırmak istediğimde bu bilgisayara bağlı herhangi bir ZyXel cihaz bulunmamaktadır şeklinde bir uyarı verdi.

Modemimin DSL ışığı ise yanmamakta ancak DSL ışığımın yanmamasının zannedersem arayüze giremememle bir alakası yok.

Bilgisayar ile modem arasına taktığın kablonun modemin arkasındaki sarı portlardan birinde takılı olmasına dikkat et. Bu şekilde taktığında LAN 1 - LAN 2 - LAN 3 - LAN 4 ışıklarından birinin yanması gerekiyor. Eğer yanmıyorsa farklı bir ethernet kablosu ile farklı bir bilgisayara bağlayarak deneyebilirsin. Eğer yandığı halde arayüze giriş yapamıyorsan modemin arkasında bulunan reset deliğine ince bir cisim ile 20 saniye basılı tut ve tekrar dene.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı