ZyXEL VMG8623-T50b modemde kablosuz bağlantı problemi

zomzomi

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda kablolu bağlantı kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yok ama kablosuz bağlantı tutarsız çalışıyor. Uygulamaları açmaya çalıştığımda sadece yükleniyor, resimler, videolar da sadece yükleniyor. Telefonda Wi-Fi'ı kapatıp açıyorum 10 dakika civarı sorunsuz çalışıyor sonra yine aynı şekilde oluyor. Ve bir şey fark ettim; telefonda Wi-Fi sembolünün altındaki oklardan aşağı bakan söndüğünde internetim gidiyor. Neden sönüyor anlamadım.

Denediğim şeyler;

-Modemi güncellemek.
-Kapatıp açmak.
-Modemi fabrika ayarlarına döndürmek.
-Cihazların DNS ayarlarını değiştirip denemek.

Modem: ZyXEL VMG8623-T50b

İnternet sağlayıcısı: TurkNet.

Not: Telefonlarda bir sorun yok test ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda kablolu bağlantı kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yok ama kablosuz bağlantı tutarsız çalışıyor. Uygulamaları açmaya çalıştığımda sadece yükleniyor, resimler, videolar da sadece yükleniyor. Telefonda Wi-Fi'ı kapatıp açıyorum 10 dakika civarı sorunsuz çalışıyor sonra yine aynı şekilde oluyor. Ve bir şey fark ettim; telefonda Wi-Fi sembolünün altındaki oklardan aşağı bakan söndüğünde internetim gidiyor. Neden sönüyor anlamadım.

Denediğim şeyler;

-Modemi güncellemek.
-Kapatıp açmak.
-Modemi fabrika ayarlarına döndürmek.
-Cihazların DNS ayarlarını değiştirip denemek.

Modem: ZyXEL VMG8623-T50b

İnternet sağlayıcısı: TurkNet.

Not: Telefonlarda bir sorun yok test ettim.

Aşağı inen ok dediğin indirme o olmazsa evet dosyalar inmez modemde sıkıntı var gibi garanti ile konuş.

Aşağı inen ok dediğin indirme o olmazsa evet dosyalar inmez modemde sıkıntı var gibi garanti ile konuş.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Bir iki güne yeni bilgisayarım gelecek ayrıca üniversiteye başlayacağım. Şuan boş zamanlarım. Şimdi teknik servise gönderirsem 2 hafta internetsiz kalacağım. Rica etsem deneyebileceğim bir kaç olası çözüm önerebilir misiniz? En azından deneyeyim belki olur, olmadı teknik servise gönderirim. :/

Sorunu çözdüm, ben telefonun ve bilgisayarın DNS'lerini değiştiriyordum. Modemin DNS adresini değiştirdiğimde sorun çözüldü.

Bu rehberi kullanarak değiştirdim.
Modem Üzerinden DNS Değiştirme Rehberi

Ben WARP VPN indirmiştim. Problem onu sildiğimde başlamıştı, bunu da söyleyeyim dedim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı