1 senelik kasada oyun oynarken fanlar çok sesli çalışıyor

sorgucu06

Decapat
Daha fazla  
PC'yi alalı 1 yıl oldu, Forza 4 girdiğimde fan sesi çok yüksek geliyor sanki süpürge çalışıyor gibi bu diğer oyunlarda da oluyor. GPU frekansı 1900MHz, fan hız 1550'lerde.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'yi alalı 1 yıl oldu, Forza 4 girdiğimde fan sesi çok yüksek geliyor sanki süpürge çalışıyor gibi bu diğer oyunlarda da oluyor. GPU frekansı 1900MHz, fan hız 1550'lerde.

Hocam, ses tam olarak nereden geliyor. Sadece keran kartından ses gelmesine beklemeyin. Şlmeci fanı veya kasa fanları mı bir kontrol edin. Ve bir de CPU saatlerini ve ne CPU var onu da rica edeceğim.

Kasanın yanını açın kafayı sokun ve dinleyin. Benim de arka fan ilk açılışta traktör motoru sesi çıkartıyor bunlar dinlemeyle fark edilecek şeyler.

En ufak oyuna bile girsem ses oluyor bir süre oluyor geçiyor sonra tekrar oluyor sesi dinledim nereden geldiği belli olmuyor.

Fanları tek tek elinizle tutun. Bu biraz uğraştırır ama:
PC'yi kapatın ve elinizle arka fanı ve işlemci fanını tutun. Sonra sistemi açın. Ses onlardan gelmiyorsa 2 fanı elemiş oluruz. Sonra aynı işlemi kalan fanlara yapın. Biraz fazla kapat aç yaparsınız ancak doğru sonuca varırsınız.

Bakım zamanı gelmiş olabilir. Fan temizliği ve terman macun yenilemesi gerekiyor olabilir.

Kasanın yanını açın kafayı sokun ve dinleyin. Benim de arka fan ilk açılışta traktör motoru sesi çıkartıyor bunlar dinlemeyle fark edilecek şeys.

Kasanın yanını açın kafayı sokun ve dinleyin. Benim de arka fan ilk açılışta traktör motoru sesi çıkartıyor bunlar dinlemeyle fark edilecek şeyler.

Ses gelmiyor zaman ama ekran kartının fanından tiz bir ses geliyor.

Geri
Yukarı