Obsesif kompulsif hastalığa sahip miyim?

Berooooo

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi acaba bu hastalığa sahip miyim? Örneğin; lavabodan çıktığımda sürekli acaba musluğu kapattım mı diye aklıma takılıyor ve baktığımda içim rahatlıyor. Temizlik vs ile takıntılarım yoktur ama bu olayı sürekli yaşıyorum. Musluk olsun, buzdolabi olsun, kapı olsun bu tarz şeylerde sürekli kontrol etme isteği geliyor.

Takıntılarım yoktur diyerek zaten kendin de olmadığını bir nebze fark etmişsin tabii endişelerini gidermek için doktora gözükebilirsin. Dediğin şeyler benimkilerin yanında devede kulak kalıyor evde bile asla kapı kollarını tutmam ellerimi yıkamaktan ellerimin üstleri çatlaktır her akşam diş fırçamı sacak suyla temizlerim eğer bir başkası tarağımı veya havlumu kullandıysa bir daha onları kullanmam bunlar sadece sayabildiklerim obsesif insanlar gündelik işlerini bile aksatacak durumda oluyor genelde.

Takıntılarım yoktur diyerek zaten kendin de olmadığını bir nebze fark etmişsin tabii endişelerini gidermek için doktora gözükebilirsin. Dediğin şeyler benimkilerin yanında devede kulak kalıyor evde bile asla kapı kollarını tutmam ellerimi yıkamaktan ellerimin üstleri çatlaktır her akşam diş fırçamı sacak suyla temizlerim eğer bir başkası tarağımı veya havlumu kullandıysa bir daha onları kullanmam bunlar sadece sayabildiklerim obsesif insanlar gündelik işlerini bile aksatacak durumda oluyor genelde.
Hocam doğru diyorsunuz fakat bunlar dışında birsey yok sanirim hayatım kısıtlanmiyor özellikle temizlik takıntım hiç yok okulda vs arkadaşlarla yemek paylaşımı vs rahatsız olmuyorum

Temizlikte hiç sorunum olmasada hatta rahatlık ta var fakat takinti konusu doğru mesela telefonda uygulamayı kapattım mi diye kontrol etme isteği vs gelmesi var

Hocam doğru diyorsunuz fakat bunlar dışında bir şey yok sanirim hayatım kısıtlanmiyor özellikle temizlik takıntım hiç yok okulda vs arkadaşlarla yemek paylaşımı vs rahatsız olmuyorum.

Temizlikte hiç sorunum olmasa da hatta rahatlık ta var fakat takinti konusu doğru mesela telefonda uygulamayı kapattım mi diye kontrol etme isteği vs gelmesi var.

Endişelerini gidermek için söylediğim gibi doktora gidebilirsin ama bana kalırsa sorun yok gibi.

Geri
Yukarı