16 yaşında 170 cm'den 185 cm'ye nasıl uzanır?

iamironman

Hectopat
Arkadaşlar,

16 yaşındayım, boyum 1.70. Ben 1.85 geçmek için elimden geleni yapmak istiyorum. Önerileriniz var mı? Kardeşim 1.90 ve benden küçük. Ben ne kadar uzarım? Google Play'den Boy Uzatma Egzersizi adlı programı indirdim, her gün yapıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar,

16 yaşındayım, boyum 1.70. Ben 1.85 geçmek için elimden geleni yapmak istiyorum. Önerileriniz var mı? Kardeşim 1.90 ve benden küçük. Ben ne kadar uzarım? Google Play'den Boy Uzatma Egzersizi adlı programı indirdim, her gün yapıyorum.
14 yaşındayım boyum 1.76. Bu kadar boy atmamın sebebi 2 yıl kadar Basketbol oynamış olmam bence. Herhangi bir spor dalı ile uğraşırsanız çok iyi olur. Özellikle yüzme ve Basketbol.

14 yaşındayım boyum 1.76. Bu kadar boy atmamın sebebi 2 yıl kadar Basketbol oynamış olmam bence. Herhangi bir spor dalı ile uğraşırsanız çok iyi olur. Özellikle yüzme ve Basketbol.
Ben ise 1.81 ben de basketbol ve dengeli beslenmeyle oluyor.
Arkadaşlar,

Kardeşin nasıl 1.90 oluyor?

%80 genetik, %20 beslenme. Egzersiz ve spor, bunlar senin dik durmanı sağlar. Bu da boyunu uzamış gibi gösterir. Kimse kimsenin genetiğini bilemeyeceği gibi, boyunun ne kadar uzayıp, uzamayacağını da bilemez. Sen sağlıklı beslen. Genetik olarak zaten boyun, uzaması gerektiği kadar uzar.

Egzersiz yaparak fazla uzayabileceğini düşünmüyorum açıkçası. En fazla 5-10 cm daha fazla uzarsın. Daha çok genetik bir durum. 6 yıl basketbol oynadım 16 oldum sorsan 1.60'ı geçmem. ama azimli sıçan duvarı deler

Spor boy uzatmaz postürünü düzeltir buda seni 4 -5 santim daha uzun gibi gösterir uzamak istiyorsan bolca d vitamini al kalsiyum al düzenli beslen ve normal saatlerde yeterince yat.

Geri
Yukarı