2 yıllık vs 4 yıllık Lojistik bölümü

batıkan3

Centipat
Daha fazla  
2 yillik mi yoksa 4 yillik mi lojistik bölümü okumalıyım? Yani 4 yıllık okunmaya değer mi veya 4 yıllıkla 2 yıllık arasindaki iş imkanlari farkı nelerdir?

2 yillik mi yoksa 4 yillik mi lojistik bölümü okumalıyım? Yani 4 yıllık okunmaya değer mi veya 4 yıllıkla 2 yıllık arasindaki iş imkanlari farkı nelerdir?

Amazon, Hepsiburada, Trendyol vs gibi depolarda direkt olarak yönetici / takım lideri (masa başı) pozisyonu kovalayacaksan ya da keza yaşadığın şehirde var mı bilmiyorum ama limanlar vs tabii ki 4 senelik okuman gerek. 2 seneliği okumanın ya da okumamanın hiçbir önemi olmaz şu dönemde. Uluslararası ticaret ve lojistik bölümüne bakmanı öneririm 4 yıllık olarak.

Son düzenleme:
Amazon, Hepsiburada, Trendyol vs gibi depolarda direkt olarak yönetici pozisyonu kovalayacaksan ya da keza yaşadığın şehirde var mı bilmiyorum ama limanlar vs tabii ki 4 senelik okuman gerek. 2 seneliği okumanın ya da okumamanın hiçbir önemi olmaz şu dönemde. Uluslararası ticaret ve lojistik bölümüne bakmanı öneririm 4 yıllık olarak.

Hocam bu dediginiz alanda İstanbul'da hangi üniversitelerde var.

İstanbul'da devlet üniversitesinde yok diye biliyorum. İstanbul'a en yakın Sakarya da olması lazım. Onun dışında Çanakkale, Balıkesir, Muğla, Antalya, denizli, Mersin, samsun vs.

Ek olarak ben 2 yıllık okudum sonrasında DGS ile 4 yıllığa tamamladım, yaşayıp tecrübe etmiş biri olarak kesinlikle 2 yıllık okumamanı önerebilirim. 4 yıllık da senin kararın ama 2 yıllık kesinlikle bu bölümü okuma.

İstanbul'da devlet üniversitesinde yok diye biliyorum. İstanbul'a en yakın Sakarya da olması lazım. Onun dışında Çanakkale, Balıkesir, Muğla, Antalya, denizli, Mersin, samsun vs.

Ek olarak ben 2 yıllık okudum sonrasında DGS ile 4 yıllığa tamamladım, yaşayıp tecrübe etmiş biri olarak kesinlikle 2 yıllık okumamanı önerebilirim. 4 yıllık da senin kararın ama 2 yıllık kesinlikle bu bölümü okuma.

Anladim hocam teşekkürlerimi sunarım. Ek olarak İstanbul arel üniversitesinde 4 yillik lojistik bölümü var sizce okunur mu? Uluslararasi ticaret ve lojistik degil sadece lojistik.

Merhaba @fallen a life. 2 yıllık Lojistik bölümünü bitirdikten sonra bir devlet üniversitesine mi Dikey Geçiş Yaptınız yoksa bir vakıf üniversitesine mi?
2 yıllık Lojistik bölümü diplomasının işlev seviyesini siz daha iyi bilirsiniz ama konu sahibinin Dikey Geçiş Sınavında daha iyi bir yer kazanma şansı olabilir.

Geri
Yukarı