22.500 TL'ye Sony Alpha A6300 alınır mı?

dreameli

Zeptopat
Daha fazla  
Sony Alpha A6300 güzel bir kamera mı? 22.500 liraya buldum, neredeyse hiç kullanılmamış. Lensi, bataryası vs. ile geliyor. Sizce nasıl?
Bir de birkaç farklı modeller önerebilir misiniz? Aynasız, lensi kolay bulunabilen olmalı.
Ürün, manzara, doğa, profil vs. çekimleri (çok yönlü) için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tavsiyem önce bir hayal kur. Satın almak istediğin lenslerin özellikleri ne olmalı. Bunları belirle. Bu lenslerin fiyatlarını araştır. Sonra bu fiyatlara bakarak hangi markada hayaline ulaşmak daha kolay ise o markaya yönelip o markanın gövdelerinden birini satın al.
Artık fiyatlar çok saçma bir hal aldı. O nedenle gelecek için olan planları erkenden değerlendirmek şart. Yoksa en iyi gövdeyi alıp kit lense mahkum kalabilir ve bu hobiyi geliştiremediğiniz için keyifte almayıp, parayı boşa harcamış olursunuz.

Benim tavsiyem önce bir hayal kur. Satın almak istediğin lenslerin özellikleri ne olmalı. Bunları belirle. Bu lenslerin fiyatlarını araştır. Sonra bu fiyatlara bakarak hangi markada hayaline ulaşmak daha kolay ise o markaya yönelip o markanın gövdelerinden birini satın al.
Artık fiyatlar çok saçma bir hal aldı. O nedenle gelecek için olan planları erkenden değerlendirmek şart. Yoksa en iyi gövdeyi alıp kit lense mahkum kalabilir ve bu hobiyi geliştiremediğiniz için keyifte almayıp, parayı boşa harcamış olursunuz.

Teşekkürler öneriniz için ama çok bir şey beklemiyorum, ne yapacağım belli, iç mimarlık okuyorum, ileride mimari fotoğraflar çekmek için farklı bir şekilde oluşturabilirim eğer ciddi düşünürsem ama şu an için hem hobi amaçlı hem de babama ürün çekimlerinde yardım etmek istiyorum.

Tamam işte dediğim gibi, ürün çekimleri için hangi lense ihtiyacın var, mimari çekmek istersen hangi lensi kullanmak istersin. Bir de ürün çekimi kolay iş değildir. Birazcık photoshop gibi şeylere ihtiyaç olabilir. Örnek olarak bir salça resmi çekersiniz. Salçanın gerçek rengi ile fotoğraftaki renk aynı olmayabilir. Biri kırmızı görür, biri bordo görür.

Eğer tamamen bunlardan bağımsız kit lensle düşünürseniz bence hiç bu paraları harcamaya gerek yok. Hem de ikinci el alacaksınız. Bence o paralara ikinci el Olympus OMD serisi makine alın. Makinenin yanına kit lens ve bir de prime lens bile alırsınız o paraya.

22.500 liraya buldum, neredeyse hiç kullanılmamış. Lensi, bataryası vs. ile geliyor. Sizce nasıl?
Bir de birkaç farklı modeller önerebilir m

a6400 tavsiye ederim. a6300'den farklı olarak dokunmatik ekranı var, netleme yapacağın zaman oldukça kolaylık sağlıyor. Sony aynasız makineler en çok lens seçeneğine sahip olan aletlerdir, sorun yaşamazsın lens bulmakta.

Tamam işte dediğim gibi, ürün çekimleri için hangi lense ihtiyacın var, mimari çekmek istersen hangi lensi kullanmak istersin. Bir de ürün çekimi kolay iş değildir. Birazcık Photoshop gibi şeylere ihtiyaç olabilir. Örnek olarak bir salça resmi çekersiniz. Salçanın gerçek rengi ile fotoğraftaki renk aynı olmayabilir. Biri kırmızı görür, biri bordo görür.

Eğer tamamen bunlardan bağımsız kit lensle düşünürseniz bence hiç bu paraları harcamaya gerek yok. Hem de ikinci el alacaksınız. Bence o paralara ikinci el olympus omd serisi makine alın. Makinenin yanına kit lens ve bir de Prime lens bile alırsınız o paraya.

Dediğinizi araştıracağım, teşekkürler, fotoğrafçılıkla ilgili yardımcı olacak her türlü bilgiye açığım, daha fazla bilgi veya tavsiye verebilirseniz sevinirim.

A6400 tavsiye ederim. A6300'den farklı olarak dokunmatik ekranı var, netleme yapacağın zaman oldukça kolaylık sağlıyor. Sony aynasız makineler en çok lens seçeneğine sahip olan aletlerdir, sorun yaşamazsın lens bulmakta.

Bütçem biraz kısıtlı ama dokunmatik ekran olmasını isterim, bir araştırıyım, sağ olun.

Şimdi sıra sende. Hadi kendine lens seç. Bu lensi almak isterim de ve fiyatını kontrol et. Lens seçerken doğru gövdeye yönlenmiş olacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı