2x16 DDR4 RAM önerisi

ustumegelme

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Mevcut anakartıma takılı 2x8 Corsair Vengeance LPX 3000 MHz belleklerim var. 16 GB biraz zorlamaya başladı oyun oynarken artı olarak yan ekranda bir şeyler açıkken acayip bir kasma oluyor RAM kullanımı %100 oluyor. Anakartım ASUS Prime B450M K bu anakart için 2x16 RAM önerir misiniz? 3200 MHz 3600 MHz fark etmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Mevcut anakartıma takılı 2x8 Corsair Vengeance LPX 3000 MHz belleklerim var. 16 GB biraz zorlamaya başladı oyun oynarken artı olarak yan ekranda bir şeyler açıkken acayip bir kasma oluyor RAM kullanımı %100 oluyor. Anakartım ASUS Prime B450M K bu anakart için 2x16 RAM önerir misiniz? 3200 MHz 3600 MHz fark etmez.

İlla rgb olacak denilmiyorsa ben bunu alırdım cl16 3600mhz belki daha ucuz vardı bakamadım.

Bende bunda kullanıyorum. İçinden Micron çip çıktı. Kaliteli çip diye biliyorum. Bana da bunu önermişlerdi. Bütçe varsa kit olarak bunu tavsiye ederim.

İlla rgb olacak denilmiyorsa ben bunu alırdım cl16 3600mhz belki daha ucuz vardı bakamadım.
Rgb işine pek takılmıyorum fiyatı uygun ve sorunsuz çalışması yeterli benim için. Cevaplar için teşekkür ederim.

Bende bunda kullanıyorum. İçinden Micron çip çıktı. Kaliteli çip diye biliyorum. Bana da bunu önermişlerdi. Bütçe varsa kit olarak bunu tavsiye ederim.
Şimdi böyle diyince bunuda gözüme kestirmedim değil :) Micron chipli olanları en iyisi dimi.

Yalnız işlemci den işlemciye değişir ama ben de seninle aynı anakartı kullanıyorum. Benmkisi B450 M-K II. Şöyle bir sorunla karşılaştım. Anakart Ram'lere uygun veri yolu sunmadığı için oyundan sürekli atıyordur. Ram'lere test yapınca hata ile karşılaştım. Sorunu BİOS'dan ayar yaparak düzelttik voltaj vs. Onuda burdan arkadaşlar yardımcı oldu. Siz böyle bir şeyler karşılaşmayabilirisiniz. Ben kendim karşılaştığım için söylüyorum.

Şimdi böyle diyince bunuda gözüme kestirmedim değil :) Micron chipli olanları en iyisi dimi.
Micron çip iyi zaten ama versiyorları var tam isimlerini bilmiyorum. B-Die, E-Die gibi sonda isimleri var kaliteleri de kendi içersinde değişiyor. Ama Micron ve Samsung Çipler diğerlerine göre daha iyidir.

Bende vengeance lpx 3200mhz var çipi samsung
Samsung olması güzel ama kalitesi model numaralarından anlaşılıyor.

Forumda teknik olarak Ram'ler ile ilgilenen arakadaşlar var. Onlar görürse daha iyi yardımcı olurlar ben kendim çok teknik bilgi bilmiyorum.

Rgb işine pek takılmıyorum fiyatı uygun ve sorunsuz çalışması yeterli benim için. Cevaplar için teşekkür ederim.

Manuel overclock yapmayacaksan çipinin ne olduğunun hiçbir önemi yok. Ya Corsair RGB RT'yi al ya da bunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Manuel overclock yapmayacaksan çipinin ne olduğunun hiçbir önemi yok. Ya Corsair RGB RT'yi al ya da bunu.

Konu linkini atmak yerine konuyu kopyalamak... Akıl alır gibi değil.

Bilgi amaçlı attım en azından araştırıp attım diğerleri gibi direk kafadan yazmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı