55" veya 65" TV tavsiyesi

Philips Ambilight serisine göre nasıldır? Ses ve görüntü özellikleri (Dolby Atmos/Vision) vs. nasıl?
Çok fark olacağını sanmıyorum. Ben LG veya Samsung tercih ederdim. Dediğim gibi kullanılan ekran teknolojilerinin ismini Google'da aratarak görüntü kalitesini karşılaştırabilirsiniz.

Vestel 65Q9900 modeline bakıyordum. 25 bin civarı ücretleri. Sizce bu fiyatlarda alınabilecek en iyi 55" ya da 65" cihaz hangisidir? 65" pikseller daha mı belirgin. Salonda kullanılacak mesafe 2M 3m arası. 55" daha net gösteriyor. Sizce kaç inç ve hangi TV almalıyım bu bütçelerde? Smart özelliğine takılmıyorum çünkü Android box alabilirim o sorun değil. Renkler tutarlı güzel verdiğim fiyata değecek bir TV arıyorum. Hatta hiç Smart olmasın ama ekran çok güzel olsun, o bile olabilir. Şimdiden teşekkür ederim.

Renkleri güzel ama anakart kısmı sıkıntı. 65qa5D63dt kullanıyorum. Gelecek hafta yenisiyle değiştirecekler. Yerli anakart olduğu için Samsung ve LG gibi markalar kadar düzgün çalışmıyor. Televizyon açılmıyor. Bazen ise kapanmıyor fişten çekmek zorunda kalıyorum diyorum servis gayet normal diyor. Bende önlerine başka bir sorun koydum gelecek hafta değiştirecekler. Benim kullandığım cihaz Android arayüzde kasmalar oluyor öyle yağ gibi akmıyor. Bu sebeple fazladan 4-5 daha verip Samsung almak mantıklı olabilir. Hem servisi de iyi hem arayüzü hızlı.

Geri
Yukarı