600 TL oyuncu bilgisayarı için soğutucu önerisi

Horcrux

Femtopat
Daha fazla  
RAM
4800MHz, 16GB, DDR5
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU GDDR6 @ 6GB
İşlemci
AMD Ryzen 7 6800H
Selam,

Soğutucu kullanmanın bir zararı var mı? Zararı yoksa da hangi soğutucuları önerirsiniz?

(ASUS TUF Gaming A15 FA507RM-HN095)
Belirtilen özelliklere sahip olan bir dizüstü bilgisayarı 6 aydır kullanıyorum. Bilgisayarımı oyun ağırlıklı kullanıyorum. Dizüstü bilgisayarların özellikle oyun temalı olanlarının fazlasıyla ısındığını biliyorum fakat oyunu oynadığım esnada, örneğin Hogwarts Legacy, biraz fazla ısındığını gözlemledim. Bu durum da beni soğutucu almaya yöneltti. Forumda konuları inceliğimde kısaca 'Soğutucu almayın fanlar için zararlı.', 'Soğutucu herhangi bir sıkıntı çıkarmaz.' gibi birbirleriyle çelişen yorumlar gördüm. Net bir karar çıkması adına bu konuyu açtım. Konu hakkında bilgi sahibi olanlar kıymetli yorumlarını iletirlerse çok makbule geçer. Olur da soğutucu almaya hala kararlı olursam 600 TL ve civarında soğutucular önerebilirsiniz.

Teşekkürler.

Hogwarts Legacy oynarken sıcaklık durumları:
CPU: 95°C
GPU: 75-85°C

HADRON Labrador Notebook Soğutucu Rgb 6 Fanlı Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Bunu alırsan sıkıntı çekmessin.

yada biraz daha arttırabilirsek:

Selam,

Soğutucu kullanmanın bir zararı var mı? Zararı yoksa da hangi soğutucuları önerirsiniz?

(ASUS TUF Gaming A15 FA507RM-HN095)
Belirtilen özelliklere sahip olan bir dizüstü bilgisayarı 6 aydır kullanıyorum. Bilgisayarımı oyun ağırlıklı kullanıyorum. Dizüstü bilgisayarların özellikle oyun temalı olanlarının fazlasıyla ısındığını biliyorum fakat oyunu oynadığım esnada, örneğin Hogwarts Legacy, biraz fazla ısındığını gözlemledim. Bu durum da beni soğutucu almaya yöneltti. Forumda konuları inceliğimde kısaca 'soğutucu almayın fanlar için zararlı.', 'soğutucu herhangi bir sıkıntı çıkarmaz.' gibi birbirleriyle çelişen yorumlar gördüm. Net bir karar çıkması adına bu konuyu açtım. Konu hakkında bilgi sahibi olanlar kıymetli yorumlarını iletirlerse çok makbule geçer. Olur da soğutucu almaya hala kararlı olursam 600 TL ve civarında soğutucular önerebilirsiniz.

Teşekkürler.

Hogwarts Legacy oynarken sıcaklık durumları:
CPU: 95°c
GPU: 75-85°c

Fanlara zararlı olacağını zannetmiyorum ben laptopumda kullanıyorum bir zararını görmedim öneriye gelecek olursak bu bence işini görücektir, bütçen yetmezse bunu da alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı