7800x3D sıvı soğutma önerisi

Schurby

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Harita Teknikeri
Bu hafta yeni bir sistem topladım. Parçaları aşağıdadır. Yalnız sıvı soğutmayı aldıktan sonra yorumlarında bayağı sesli ve pompa zırıltısı olduğunu okudum. Aslında iyi de araştırmıştım. Aşağıda da yazıyor, DeepCool LS720 SE modeli. Bu hafta içi sıvı soğutma geliyor. Eğer bende sıkıntı yaşarsam iade edeceğim. Öyle olması durumunda bu sisteme yakışır ve bu işlemciye yetecek bir sıvı soğutma önerisine ihtiyacım var. Amazon'da Arctic 360mm olana baktım fiyatları 5500-7500 arasında değişiyor. Bu paraya değer mi?

ASUS ROG B650E-E
AMD 7800x3D.
G.Skill 32 GB 6400MHz EXPO RAM.
ASUS TUF 4070 Ti super OC.
Samsung 980 Pro 2TB.
MSI MPG A850G PSU.
DeepCool LS720 SE.

Kasamda MSI Gungnir 300r. Ölçtüğümde DeepCool'un 402mm radyatörü sığacak boşluk var. Bunlara göre tavsiyelere açığım.

Bu sistem için hava soğutmayı aklıma bile getirmem. Teşekkür ederim yinede.

Sistemin son parçasını aldım ve topladım. Ls720 se modeli. İlk gelen bios ekranında işlemci sıcaklığı 41 derece. 7800x3d için normal bi sıcaklık diye düsünüyorum. Bios güncellemesi windows kurulumu yarın artık. Sabah ettik 😂

Sistemin son parçasını aldım ve topladım. LS720 SE modeli. İlk gelen BIOS ekranında işlemci sıcaklığı 41 derece. 7800x3D için normal bir sıcaklık diye düsünüyorum. BIOS güncellemesi Windows kurulumu yarın artık. Sabah ettik 😂

Keşke almsaydın birazdan hava soğutma fan boyları üzülür ağlarlar.:D teknolojinin geliştiğini kabul etmek zor geliyor. Güle güle kullan.

Yeni konular

Geri
Yukarı