80 bin TL bilgisayar toplama veya hazır sistem önerisi

Aslında yakınlarda bir bilgisayarcı varsa montajı onlar halledebilir zaten takması zor bir şey değil kendinize güveniyorsanız YouTube'dan videolar izleyip kendiniz de takabilirsiniz.
Böyle bütçeli bir sistemi bilgisayarcıya güvenip verilmemeli bence.

RAM'leri 2x16'lık yaparsın güzel olur.

Böyle bütçeli bir sistemi bilgisayarcıya güvenip verilmemeli bence.

RAM'leri 2x16'lık yaparsın güzel olur.
Aynı şeyi söyledim zaten hocam. SSD'yi de KC3000 seçmesini söyledim. O SSD biraz düşük kalır böyle bir bilgisayara.

Haklısınız hocam ama güvendiği biri varsa olabilir vatan, İtopya gibi yerler montajlıyor mu bilmiyorum kendisi de yapabilir bence.
Hocam yakın zamanda bir tanıdığım güvendiği birinin dediklerine uyup aynı fiyatta RX4050'li laptop varken GTX1650'li laptop aldırttı.

Aynı şeyi söyledim zaten hocam. SSD'yi de KC3000 seçmesini söyledim. O SSD biraz düşük kalır böyle bir bilgisayara.
Bu hazır sistem de gözümün tutmadığı ramler, anakart ve kasa oldu. Başka bir problemini görmedim ama bu parçalarında 1 veya 2 yıl içinde değişmesi gerektiğini düşünmekteyim (ram anakart kasa)

Bu hazır sistem de gözümün tutmadığı ramler, anakart ve kasa oldu. Başka bir problemini görmedim ama bu parçalarında 1 veya 2 yıl içinde değişmesi gerektiğini düşünmekteyim (ram anakart kasa)
yani diyeceğim 4080li Hazır Sistemlere kendi açımdan çok güvenemiyorum

RAM'ler ve kasa Corsair. Anakart MSI Gayet iyi markalar. Neden tereddüte düştünüz?

RAM'ler ve kasa Corsair. Anakart MSI Gayet iyi markalar. Neden tereddüte düştünüz?
Ramler 5200mhz ddr5 için kötü hadi diyelim ramleri 5600mhz yaptık cl40 gecikme değeri var.
Marka anlamında bir problemim yok kasa konusunda problemim 360ml radyatör desteği bulunmamasıdır. Anakartta problemim ise oc işlemleri yapacağım için yetersiz kalmasıdır

Kendi itopya da topladığım sistemde geleceğe yatırım olmasını da önemseyerek dizdim. Evet biraz pahalı kabul ediyorum.

Ramler 5200mhz ddr5 için kötü hadi diyelim ramleri 5600mhz yaptık cl40 gecikme değeri var.
Marka anlamında bir problemim yok kasa konusunda problemim 360ml radyatör desteği bulunmamasıdır. Anakartta problemim ise oc işlemleri yapacağım için yetersiz kalmasıdır

Kendi itopya da topladığım sistemde geleceğe yatırım olmasını da önemseyerek dizdim. Evet biraz pahalı kabul ediyorum.
Geleceğe yatırım diyorsunuz da bu kartlar 10 yillik kart degilki satcam derseniz o kadar kolayda satamazsiniz. 4080S'ten 4070'e dusmek ne kadar mantikli?

Geri
Yukarı