Acer Nitro 5 laptop pil sağlığı 6 ayda 88'e düştü

Yusufxs

Zeptopat
Daha fazla  
İlk önce merhaba. 6 aydır Acer Nitro 5 model laptop kullanıyorum. İlk 1-2 ayda her şey yolundaydı pil sağlığım 99. bilgisayarı 3-4 ay gibi bir süre kullanmadım ve 1-2 haftadır bilgisayarı açtım ve pil sağlığı 89-a düştü. Kalibrasyon işlemini yaptım ve 91'e kaldı sonra yine 88'e düştü ve şunu da belirteyim kalibrasyon yaptıktan sonra 3-4 gün kullanmadım bilgisayarı düzenli olarak kullandığımda sorun yok bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haftada bir şarj, desarj islemi yapiyorsaniz uzun sure daha gider. 3-4 ay kullanmadiginiz sirada muhtemelen pili devre disi birakmadiniz ondan dusmus. Zaten oyuncu laptoplarinin fazla pil omru vaadi olmaz.

şarj deşarj derken kalibrasyon işlemindenmi bahsediyorsunuz? Birde pili nasıl devre dışı bırakırım? Şarj deşarj yaparken birşey izliye veya herhangi bir uygulama kullana bilirmiyim?

Şarj deşarj derken kalibrasyon işleminden mi bahsediyorsunuz? Bir de pili nasıl devre dışı bırakırım? Şarj deşarj yaparken bir şey izliye veya herhangi bir uygulama kullanabilir miyim?

Yani haftada bir kez cihazi sarjdan çıkarıp %20ye kadar kullandiktan sonra tekrar doldurmaktan bahsediyorum. Bitirirken istediginiz gibi kullanin da doldururken sadece gezinme vs yapin, yuk altindayken pilin dolmasi uzun suruyor ben tavsiye etmiyorum.

Pili devre disi birakmak icin mumkunse kasadan kablosunu cekin. Daha kolay sekilde şarj aleti takiliyken aygit yoneticisine girip Microsoft pil surucusunu devre disi birakabilirsiniz. Sonra fisten cekmeden cihazi kapatip uzun sureler muhafaza edebilirsiniz. Bu arada uzun sureler saklayacaksaniz bunu yapmadan once pilin %50 civarina dusurun, ne dolu ne bos olursa daha iyi olur.

Çok sağol.

Yani haftada bir kez cihazi sarjdan çıkarıp %20ye kadar kullandiktan sonra tekrar doldurmaktan bahsediyorum. Bitirirken istediginiz gibi kullanin da doldururken sadece gezinme vs yapin, yuk altindayken pilin dolmasi uzun suruyor ben tavsiye etmiyorum.

Pili devre disi birakmak icin mumkunse kasadan kablosunu cekin. Daha kolay sekilde şarj aleti takiliyken aygit yoneticisine girip Microsoft pil surucusunu devre disi birakabilirsiniz. Sonra fisten cekmeden cihazi kapatip uzun sureler muhafaza edebilirsiniz. Bu arada uzun sureler saklayacaksaniz bunu yapmadan once pilin %50 civarina dusurun, ne dolu ne bos olursa daha iyi olur.
Bunu yaparsam her hafta bilgisiyar 1-2 yıl gidermi?

Bilgisayar daha cok gider, pilinden bahsediyorsan saglikli kullanirsan 1 yildan fazla gider. Oyun falan oynarken şarj aleti takili oynuyorsun degil mi?

Hala oyun oynamıyorum ama şarj aleti takılıykenmi oynamam lazım? Bir de klavye ışıklarını az bir seviyyede tutuyorum. Gece modu ve ışık düzeyini az seviyede 10-20 arasında bırakıyorum. Bilgisayarı normal kullanırken dengeli veya pil tasarrufu ile kullanıyorum oyun oynarken ise yüksek performansda kullanıyorum. Bilgisayarı normal kullanırken şarja takılımı yoksa şarja takmadan mı kullanmam lazım?

Hala oyun oynamıyorum ama şarj aleti takılıyken mi oynamam lazım? Bir de klavye ışıklarını az bir seviyede tutuyorum. Gece modu ve ışık düzeyini az seviyede 10-20 arasında bırakıyorum. Bilgisayarı normal kullanırken dengeli veya pil tasarrufu ile kullanıyorum oyun oynarken ise yüksek performansta kullanıyorum. Bilgisayarı normal kullanırken şarja takılı mı yoksa şarja takmadan mı kullanmam lazım?

Mumkunse surekli şarjda kullan. Pil dolu olunca cihaz gucu direkt adaptorden alir, boylece pilin kullanimdan cok etkilenmez. Pil tasarrufuyla falan ugrasma, normal kullanimda dengeli mod oyunda falan performans modu iyidir. Diger saydiklarini da pil icin yapiyorsan beyhude ugras, bunlarin katkisi pil omrunu 5-10 gun gec tamamlamaktan oteye gitmez. Sen ise sirf pili koruyacagim diye cihazin keyfinden oluyorsun.

Mumkunse surekli şarjda kullan. Pil dolu olunca cihaz gucu direkt adaptorden alir, boylece pilin kullanimdan cok etkilenmez. Pil tasarrufuyla falan ugrasma, normal kullanimda dengeli mod oyunda falan performans modu iyidir. Diger saydiklarini da pil icin yapiyorsan beyhude ugras, bunlarin katkisi pil omrunu 5-10 gun gec tamamlamaktan oteye gitmez. Sen ise sirf pili koruyacagim diye cihazin keyfinden oluyorsun.

Çok doğru söylüyorsun. Dengeli modda oyunda ise yüksek performans modunda kullanırım. Ben bilgisayarı ilk 2 ay nihai performans yüksek performansda kuklandım ama bir şey olmadı pil 99'du ben sadece olarak pili devre dışı bırakmadığım için ölmüş olabilir yani zayıflamış.

Abi yeniden selam az önce bilgisayara kalibrasyon yaptım. Bilgisayarın şarjını 100 yaptım sonra 3 yapmam lazımdı 0 oldu sonra 100 yapacakken bir yere gitdiğim üçün bakamadım. 100 faiz olduğu gibi duruyordu ve baktığımda bir şeyler yanlış olmuş sanki -300W bir düşüş yaşadım 144 döngüm var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı