Akvaryum suyundaki partiküller nasıl filtre edilir?

ayçöreğ

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Görüldüğü gibi incecik partiküller su içerisinde yüzüyor. Bunları nasıl filtrelerim?
Akvaryum karides akvaryumu. 2 midye 2 elma salyangozu 70'e yakın karides var. 8 adet yosun topu var.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-10-09 at 21.31.33.jpeg
    WhatsApp Image 2023-10-09 at 21.31.33.jpeg
    53,2 KB · Görüntüleme: 45
Sağlıklı bir akvaryumda partikül olması normaldir. Metrelik elyaf koyabilirsiniz filtreye berraklığı arttırmak için.

Biraz buyuk gibi hocam bunlar. Ya elyafi direkt filtrenin en disina takmis (sungerden once) ya da filtre yetmiyor.

Elyaf zaten ilk suyun girişine takılır ki. Dediğiniz gibi filtre yetmiyor olabilir ama bana normal geldi. Su berrak olduğu sürece içinde yüzenlerden bir problem olmaz. Bakteriler akvaryumların dostudur.

Elyaf zaten ilk suyun girişine takılır ki. Dediğiniz gibi filtre yetmiyor olabilir ama bana normal geldi. Su berrak olduğu sürece içinde yüzenlerden bir problem olmaz. Bakteriler akvaryumların dostudur.
NOrmalde ben sungerden hemen sonraki katmana koyuyorum hocam.

Yok ilk önce elyaf olmalı. Katı pislikler elyafta kalmalı. Elyafı değiştirmek oldukça kolaydır. Bende akvaryumun miladını doldurmasını bekliyorum. 2 çöpçü 1 vatozum kaldı. Baştan bitkili beta akvaryumu kuracağım.

Bende eskiden 110lt ve 210ltlik iki akvaryumda ciklet bakiyordum. Sonra tasinma filan sattim. Simdi ise 60LTD'e 3 Japon bakiyoeum.

Yok ilk önce elyaf olmalı. Katı pislikler elyafta kalmalı. Elyafı değiştirmek oldukça kolaydır. Bende akvaryumun miladını doldurmasını bekliyorum. 2 çöpçü 1 vatozum kaldı. Baştan bitkili beta akvaryumu kuracağım.

Akvaryum pipo filtre ile filtreleniyor, onu yazmayı unuttum. Elyaf ona olmaz değil mi? Karides akvaryumu olduğu için pipo filtre olarak kurdum.

Yeni konular

Geri
Yukarı