Elektronik Alienware 34" AW3423DWF OLED Monitör 33.999 TL

Önerdiğiniz monitör buydu değil mi?

4K monitör önerisinde konuşmuştuk. Hatırladım.
Evet önerdiğim buydu.
25K'ya satılıyordu stok bitmeden önce.
İtopya yine insaflı fiyata koymuş.
Üst seviye bir monitör arıyorsan değerlendir derim.

Kast ettiğim Oled yanığı değil, Oled hücrelerin kullanım ömrü. Genelde bu konuda bilgi vermiyor üreticiler.
Güzel soru.

Hücre bakımından en iyi panellerden biridir OLED ve bunun sebebi esnek, işlenebilir yapısı.
Tabiiki hücre söz konusu olduğunda TFT de önemli rol oynar. Daha iletken bir TFT, daha uzun ömür.

Monitör 10-bit 144hz veya 165hz olmuyor diye gördüm.
Şahsen monitörü 10-bit 100hz kullanmak istemem. 8-bit kullanırsam 10-bit'e nazaran gözle görülür bir fark yaşar mıyım?

Hayalimdeki monitörü bir çıkartamadılar gitti. Umarım 2024'de 27 veya 32 inç 4K 144+ hz ve OLED ekranları görmeye başlarız. Bu monitör kötü değil ama kullanım zevkime hitap etmiyor. Eğer OLED denemek istiyorsanız ve size hitap ediyorsa bence beklemek yerine hemen alın çünkü yenisi çıksa bile bu fiyatlara zor bulursunuz. Daha 2022 Ekim gibi İtopya da bu monitörün F olmayan yani G-sync ve 175 hz olan 100 ya da 200 dolar daha pahalı modeli 19000 liraya satılmıştı şimdi Freesync olan ucuz modeli 34000 lira. Yani 2024 başlarında ne kadar fiyatı artar siz düşünün.

Burn-in olursa
Hayalimdeki monitörü bir çıkartamadılar gitti. Umarım 2024'de 27 veya 32 inç 4K 144+ hz ve OLED ekranları görmeye başlarız. Bu monitör kötü değil ama kullanım zevkime hitap etmiyor. Eğer OLED denemek istiyorsanız ve size hitap ediyorsa bence beklemek yerine hemen alın çünkü yenisi çıksa bile bu fiyatlara zor bulursunuz. Daha 2022 Ekim gibi İtopya da bu monitörün F olmayan yani G-sync ve 175 hz olan 100 ya da 200 dolar daha pahalı modeli 19000 liraya satılmıştı şimdi Freesync olan ucuz modeli 34000 lira. Yani 2024 başlarında ne kadar fiyatı artar siz düşünün.
Aynen bende 27" 4K OLED bekliyorum. OLED ile beraber yüksek PPI bambaşka bir deneyim sunar bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı