Anakart ışığı yanmıyor bilgisayar açılmıyor

M.Koyuncu

Hectopat
Merhabalar. Yeni bileşenler aldım bilgisayara kasasına monte ettim. Monte ettikten sonra anakart ışığı yanmadı sadece arka kısımdaki USB girişi kısmında ışık yanıyor. Power tuşuna bastığımda kasa çalışmıyor.

Bileşenler.
ASUS Prime B350M-A(BIOS'u güncellendim Ryzen 3 bin serisi ile çalışıyormuş sanırım)
2060 Super.
Ryzen 5 3600.
G.Skill 8 GB DDR4 3000 MHz.
SilverStone 500W 80Plus.

Lütfen yardımcı olun kaç gündür uğraşıyorum.

Merhabalar. Yeni bileşenler aldım bilgisayara kasasına monte ettim. Monte ettikten sonra anakart ışığı yanmadı sadece arka kısımdaki USB girişi kısmında ışık yanıyor. Power tuşuna bastığımda kasa çalışmıyor.

Bileşenler.
ASUS Prime B350M-A(BIOS'u güncellendim Ryzen 3 bin serisi ile çalışıyormuş sanırım)
2060 Super.
Ryzen 5 3600.
SilverStone 500W 80Plus.

24 pin güç kablosunu iyi oturttuğunuzdan emin olun, daha önce aynı sorunu böyle çözmüştüm. CPU güç kablosunu da kontrol edin. Tüm girişlerin tam olarak orturduğundan emin olun.

Bileşenler.
2060 Super.
Ryzen 5 3600.
SilverStone 500W 80Plus.

Statik Elektrik birikmesi sorunuyla uyuşuyor acaba statik elektriği boşaltır mısınız???

24 pin güç kablosunu iyi oturttuğunuzdan emin olun, daha önce aynı sorunu böyle çözmüştüm. CPU güç kablosunu da kontrol edin. Tüm girişlerin tam olarak orturduğundan emin olun.

Deneyeceğim.

Statik Elektrik birikmesi sorunuyla uyuşuyor acaba statik elektriği boşaltır mısınız?

Nasıl yapabilirim detaylı anlatır mısın?

Yaptım ama olmadı 1-2'ye aynı anda mı değdireceğim yoksa tek tek mi?

Işık yanmama sorunu çözdüm şu an ekran gelmiyor kasa çalışıyor no signal detected hatası alıyorum.
Monitörün girişini seçtiğinden emin ol, örneğin HDMI1 seçili olmadığı için saatlerce sorun aramıştım...
Eğer sorun o değilse, RAM leri sök dene.

Monitörün girişini seçtiğinden emin ol, örneğin HDMI1 seçili olmadığı için saatlerce sorun aramıştım...
Eğer sorun o değilse, RAM leri sök dene.
Monitör girişi derken neyi kastediyorsun anlamadım. Ekran kartının arkasındaki HDMI girişi kullanıyorum display portları değil.

Bu sorun eskiden de olmuştu BIOS pilini çıkarıp RAM slotunu değiştirdiğimde sorun çözülmüştü. Şimdi BIOS u da sıfırlayamıyorum işe yaramıyor.

Monitör girişi derken neyi kastediyorsun anlamadım. Ekran kartının arkasındaki HDMI girişi kullanıyorum display portları değil.

Bu sorun eskiden de olmuştu BIOS pilini çıkarıp RAM slotunu değiştirdiğimde sorun çözülmüştü. Şimdi BIOS u da sıfırlayamıyorum işe yaramıyor.
Hocam TV'lerde giriş seçiyoruz ya hani, onun gibi bazı monitörlerde seçmemizi istiyor. Benim monitörüm 3 senelik ürün otomatik algılıyor geçen sene arkadaşa AOC aldık onda girişi seçmemiz gerekiyordu sırf o yüzden sabaha kadar sorun aramıştım.

Geri
Yukarı