Antalya'da Boeing 737 inerken tekerleği patladı

Megaton

Kilopat
Makaleler
12
Yer
Ötüken, Tanrı Dağları
Dünkü 737 vakasından sonra bu sefer Antalya'da Köln Gaziosmanpaşa seferi yapan Corendon havayollarıma ait Boeing 737 uçak iniş sırasında ön tekerin patlaması sonucu ön dikme üzerine iniş yaptı. 190 kişi tahliye edildi herhangi bir yaralı yok.
Dün 737 çok macera arayan bir uçak demiştim ama bu kadarını beklemiyordum.
Tesadüf olduğunu düşünüyorum.

1715249105435.png

Dünkü 737 vakasından sonra bu sefer Antalya'da Köln Gaziosmanpaşa seferi yapan Corendon havayollarıma ait Boeing 737 uçak iniş sırasında ön tekerin patlaması sonucu ön dikme üzerine iniş yaptı. 190 kişi tahliye edildi herhangi bir yaralı yok.
Dün 737 çok macera arayan bir uçak demiştim ama bu kadarını beklemiyordum.
Tesadüf olduğunu düşünüyorum.

Eki Görüntüle 2190786
Dünkü 767 vakasından sonra*
Gazipaşa*
😉 ☺️

FedEx'in 767'si 10 yıllıkmış, yani üretimsel bir sorun yok. Yüksek ihtimalle bakımdan ya da benzeri bir durumda kaynaklanan bir sorundur. İniş takımı açılmayabilir ama mekanik olarak iniş takımlarını açan bir kol daha var, onun açılmaması işi çıkmaza sokmuş.

Bu durumda ise lastik patlamış, birçok sebepten olabilir bu durum bilemeyiz incelemeden. Bu 2 olay da Airbus modellerinde olsaydı yine şaşırmadan aynı şeyleri yazacaktık, dolayısıyla üreticilik bir olay yok ortada. Sadece Boeing son zamanlarda gündemde olduğu için dikkat çekiyor.

FedEx'in 767'si 10 yıllıkmış, yani üretimsel bir sorun yok. Yüksek ihtimalle bakımdan ya da benzeri bir durumda kaynaklanan bir sorundur. İniş takımı açılmayabilir ama mekanik olarak iniş takımlarını açan bir kol daha var, onun açılmaması işi çıkmaza sokmuş.

Bu durumda ise lastik patlamış, birçok sebepten olabilir bu durum bilemeyiz incelemeden. Bu 2 olay da Airbus modellerinde olsaydı yine şaşırmadan aynı şeyleri yazacaktık, dolayısıyla üreticilik bir olay yok ortada. Sadece Boeing son zamanlarda gündemde olduğu için dikkat çekiyor.
Ben de anlamadım G kuvvetiyle açılmasını sağlayan mekanizma yok mu?
(Gravity gear extension)

Dosya Ekleri

• dadadasdadf.jpg
    dadadasdadf.jpg
    42,3 KB · Görüntüleme: 10

Dava açanlar ölüyor hocam, bu medyanın gündem yaratma çabası mı yoksa durum ciddi mi?

Ben de anlamadım G kuvvetiyle açılmasını sağlayan mekanizma yok mu?
(Gravity gear extension)
Var, ona ne olduğunu bilmiyoruz.
Dava açanlar ölüyor hocam, bu medyanın gündem yaratma çabası mı yoksa durum ciddi mi?
O konuların ve davaların başlığı çok farklı. Boeing demek, ABD demek. Boeing'e açtığın dava bir nevi ABD'ye açtığın dava oluyor, tabii ki işlerine gelmeyen her şeyi yapabilirler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı