Elektronik ASUS ROG ryuo III 240 ARGB siyah 240mm sıvı soğutucu 7.723 TL

Ben ASUS yazılımı yerine AIDA kullanıyorum ve FPS'e kadar her şeyi gösteriyor ama kendi yazılım ve özellikleri arasında kullandığım en iyi ekran ve seçenekler açıkçası MSI MPEG CoreLiquid S360 sıvı soğutmadaydı.

MSI de beli bir zaman sonra harbiden deli ediyor ben S360 kullandım aradan 6 ay geçti LCD panelde renk kayması oldu bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra error veriyor MSI donanım olarak PSU, anakart, ekran kartında iyiler ama soğutucu kısmında DeepCool ile yarışamaz.

MSI de beli bir zaman sonra harbiden deli ediyor ben S360 kullandım aradan 6 ay geçti LCD panelde renk kayması oldu bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra error veriyor MSI donanım olarak PSU, anakart, ekran kartında iyiler ama soğutucu kısmında DeepCool ile yarışamaz.

Bilemiyorum açıkçası LS720 kullandım ve 3-4 gün sonra söktüm performansı için bir şey diyemem ama o kadar sesli bir sıvı soğutma sevilmez açıkçası. Benim bildiklerim genelde kendi kullandıklarımla sınırlı.

Açıkçası Ryujin III e özellik olarak çok benziyor. Özellikleri karşılaştırdığımda ryuıjin III'ten iyi olmasa bile kafa kafaya olur gibi duruyor kullandıkları asetek pompa ve fan basınç ve CFM değerleri çok yakın. Keza görüntü olarak da Ryujin III'e çok yakın bir soğutma fiyat durumuna göre pekala tercih edilir. Lian Li kasa içinde Ryujin III'te oldukça güzel görünüyor bence :)

Eki Görüntüle 2076721

Eki Görüntüle 2076720
Rujin III de güzel ama uygun fiyata bulamadığım için Ryuo III almıştım.
Ben ryuo dan önce Corsair h150 elite lcd xt kullandım. O da çok iyiydi hocam gerek soğutma gerekse görsel açıdan. Şimdi yeni versiyonu da çıkmış.

Rujin III de güzel ama uygun fiyata bulamadığım için ryuo III almıştım.
Ben ryuodan önce Corsair H150 Elite LCD XT kullandım. O da çok iyiydi hocam gerek soğutma gerekse görsel açıdan. Şimdi yeni versiyonu da çıkmış.

İşte Türkiye'de Sinerji ve İtopya'da vardı şu an piyasada 280mm ve 240 lıkır olanları var.

Tartışmaya son noktayı ben koymuş olayım.

Linkteki 7700 TL’lik ürünün Dolar bazında fiyatı $250. 150 Euro üzeri bir ürün olduğu için gümrükten geçirmek için ekstra müşavirlik, ardiye vs. ücreti ödemeniz gerekecek. 7700 TL bile fazlasıyla pahalıyken bu kalemlerle belki de maliyeti 10-12K seviyesine çıkacak.

İlla ROG olsun düşüncesi varsa o parayı verdikten sonra Newegg değil buradan alırsınız.

Bu paraya buna vermek boşa harcamak olur bunun yerine 360mm bile alinabilir rahatlikla ve daha iyisi.

Bu paraya buna vermek boşa harcamak olur bunun yerine 360mm bile alinabilir rahatlikla ve daha iyisi.

Daha iyisi hangisi Arctic liquidfreezer mi?

Tartışmaya son noktayı ben koymuş olayım.

Linkteki 7700 TL'lik ürünün dolar bazında fiyatı $250. 150 euro üzeri bir ürün olduğu için gümrükten geçirmek için ekstra müşavirlik, ardiye vs. ücreti ödemeniz gerekecek. 7700 TL bile fazlasıyla pahalıyken bu kalemlerle belki de maliyeti 10-12K seviyesine çıkacak.

İlla ROG olsun düşüncesi varsa o parayı verdikten sonra Newegg değil buradan alırsınız.

Zaten gümrük vergisini ödüyorsun gümrük vergisine takılan ürünler ticari amaçla satılan ürünlerdir ben 1 hafta önce 17 binlik ürün aldım gümrük vergisi ödemedim. 😃

Daha iyisi hangisi Arctic liquidfreezer mi?

Zaten gümrük vergisini ödüyorsun gümrük vergisine takılan ürünler ticari amaçla satılan ürünlerdir ben 1 hafta önce 17 binlik ürün aldım gümrük vergisi ödemedim. 😃

Öyle bir şey yok ne yazık ki, 150 euro üstü direkt ticari ürün statüsüne girer, Amazon bu yüzden 150 euro üzerini yollamıyor bile artık. Sizin 17 binlik alışverişinizi bilmiyorum ama yanlış yönlendirerek insanları beklenmedik bir masraf altına sokmamanızı öneririm.

Öyle bir şey yok ne yazık ki, 150 euro üstü direkt ticari ürün statüsüne girer, Amazon bu yüzden 150 euro üzerini yollamıyor bile artık. Sizin 17 binlik alışverişinizi bilmiyorum ama yanlış yönlendirerek insanları beklenmedik bir masraf altına sokmamanızı öneririm.
Demek ki var diyorum öyle bir şey yok diyorsunuz ben Ürünü neweggten aldım isteyen alır isteyen almaz işte siz neweggi amazon ile karıştırıyorsunuz 😃

Demek ki var diyorum öyle bir şey yok diyorsunuz ben Ürünü neweggten aldım isteyen alır isteyen almaz işte siz neweggi amazon ile karıştırıyorsunuz 😃

Sizin yaşadığınız tek bir örnek yasaya karşı bir emsal oluşturmaz, mevzuat belli. Açın okuyun. Ek masraf çıkarsa bu neden çıktı deme hakkınız yok, ben siz yalan söylüyorsunuz demiyorum, insanları riskli bir seçime yönlendiriyorsunuz diyorum. Arif olan anlar.

Geri
Yukarı