Berlingo araca nasıl AdBlue eklenir?

berat3636

Hectopat
Yer
kars
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aracım 3400 Km'de ve 2800 Km'de AdBlue uyarısı verdi ve vermeye devam ediyor. AdBlue katedilebilecek mesafe 2200 diyor ama dynognastik yani hatalar ve uyarılar bölümünde AdBlue ekleyiniz diye uyarı veriyor. Daha önce hiç AdBlue'lu araç kullanmadım. Kaç litre eklemem gerek ve depo kaç litre ve başka neleri bilmem gerek? Herhangi bir petrolden alsam olur mu?

Bir araca AdBlue koyarken nasıl bir hata yapabilirsinde sistemi bozabilirsin? Ömrümde ilk kez duyuyorum AdBlue koyup sistem bozanı. Muhtemelen siz dibine kadar kullandınız o yüzden olmuştur.
Her markanın Adblue'su her motora olmaz arkadaşım. Kalite farkı var. Bilinçsizce yapılan durumlarda Adblue sisteminin arızalanmasına sebebiyet verebilir. Servis hangi motora hangi Adblue'u koyacağını daha iyi bilir.

Eğer garanti içi Adblue arızası alırsan ve servis kayıtlarında Adblue dolumu yapılmadığı gözlemlenirse aracın Adblue sistemi garanti dışı kalır ücretli onarım verilir.

@625724 hocam güzel hoş diyorsunuz da en yakın yetkili Citroën servisi 220 km mesafede. O nasıl olacak? AdBlue için servise mi gideceğim?
15.000 Km'ye kadar doldurmazsam ne olur? Bakımı 15.000 de.

Yanlış doldurmadığın sürece bozulmaz garanti.

Taş gibi arabalara nazlı demekte garip baya. Süspansiyonları narindir sadece. Hocam rastgele bir petrolden AdBlue alın ve doldurun. Hiç doldurmadıysanız, bir kere serviste nasıl doldurulduğuna bakabilirsiniz isterseniz.
Okuyup buradan gerekli bilgilere edinebilirsin.

@625724 hocam güzel hoş diyorsunuz da en yakın yetkili Citroën servisi 220 km mesafede. O nasıl olacak? AdBlue için servise mi gideceğim?
15.000 Km'ye kadar doldurmazsam ne olur? Bakımı 15.000 de.
En son ne zaman bakım yaptınız araca?

Her markanın AdBlue'su her motora olmaz arkadaşım. Kalite farkı var. Bilinçsizce yapılan durumlarda AdBlue sisteminin arızalanmasına sebebiyet verebilir. Servis hangi motora hangi AdBlue'u koyacağını daha iyi bilir.

Eğer garanti içi AdBlue arızası alırsan ve servis kayıtlarında AdBlue dolumu yapılmadığı gözlemlenirse aracın AdBlue sistemi garanti dışı kalır ücretli onarım verilir.

Hayır sabahtandır yanlış dolum deyip duruyorsunuz da depoya sıvı konulacak bu kadar basit. Nesini yanlış yapabilirim ki?

Her markanın Adblue'su her motora olmaz arkadaşım. Kalite farkı var. Bilinçsizce yapılan durumlarda Adblue sisteminin arızalanmasına sebebiyet verebilir. Servis hangi motora hangi Adblue'u koyacağını daha iyi bilir.

Eğer garanti içi Adblue arızası alırsan ve servis kayıtlarında Adblue dolumu yapılmadığı gözlemlenirse aracın Adblue sistemi garanti dışı kalır ücretli onarım verilir.
Yanlış koyup, bozmazsan sorun olmuyor diyorum. Ayrıca nasıl sistemi bozdunuz, o ayrı konu. Basit bir işlem. Aşırı kalitesiz bir AdBlue alınmadığı sürece çok önemi yok markanın.
Hayır sabahtandır yanlış dolum deyip duruyorsunuz da depoya sıvı konulacak bu kadar basit. Nesini yanlış yapabilirim ki?
Yapamazsınız zaten. Yukarıda başka bir arkadaşta nasıl bozduğunu sorgulamış benim gibi. Troll bile olabilir. Siz koyun geçin.

Kendiniz bilirsiniz hocam, ayrıca motor yağı senede en az 1 kere değişmeli. KM'ye bakmayınız yağ metala değdiği andan itibaren işlevini yerine getirmeye başlıyor. O yüzden metal kutularda artık yağ satımı yapılmıyor.

Demek istediğim; eğer 1 seneden fazla süredir bakımını yapmadıysanız bakımını yaptırıp Adblue dolumuda talep edebilirsiniz.

Kendiniz bilirsiniz hocam, ayrıca motor yağı senede en az 1 kere değişmeli. Km'ye bakmayınız yağ metala değdiği andan itibaren işlevini yerine getirmeye başlıyor. O yüzden metal kutularda artık yağ satımı yapılmıyor.

Demek istediğim; eğer 1 seneden fazla süredir bakımını yapmadıysanız bakımını yaptırıp AdBlue dolumuda talep edebilirsiniz.

Ben hayatımda böyle adam görmedim. Araç 2023 5. ay üretimli sıfır araç diyorum adam hâlâ 1 yıl diyor. Şaka gibi gerçekten yahu.

Ben hayatımda böyle adam görmedim. Araç 2023 5. ay üretimli sıfır araç diyorum adam hâlâ 1 yıl diyor. Şaka gibi gerçekten yahu.
Bir tane kötü söz etmedim ve size tavsiye edilen yöntemi gösterdim. Kendiniz bilirsiniz kendi paranız. Sadece önerimi yaptım. 2023 5.ay olduğunu nerede belirttin?

Ayrıca not olarak söyleyeyim. Tam dolu Adblue deposu 3000 KM götürmez. 7 ile 10 bin KM arası ortalama.

Yeni konular

Geri
Yukarı