Bilgisayar Photoshop kullanılırken kasıyor

Fregat.

Hectopat
Yer
Yerel Disk (C:)
Daha fazla  
Arkadaşlar selam bilgisayarım Photoshop kullanırken çok kasıyor. Boş belge üzerinde brush aracını kullanamıyorum bile. Format atmadan önce 3B ayarlarını düzenlemiştim ve kasma sorunu ortadan kalkmıştı. O 3B ayarlarını bulamadım. Buradaki 3B ayarları nasıl olmalıdır ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Dosya Ekleri

• sa2222222222.png
    sa2222222222.png
    48,7 KB · Görüntüleme: 141
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam bilgisayarım Photoshop kullanırken çok kasıyor. Boş belge üzerinde brush aracını kullanamıyorum bile. Format atmadan önce 3B ayarlarını düzenlemiştim ve kasma sorunu ortadan kalkmıştı. O 3B ayarlarını bulamadım. Buradaki 3B ayarları nasıl olmalıdır ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Hocam, sisteminizi yazarsanız daha hızlı ve basit yardımcı olabiliriz. :)

Hocam sistem olmadan nasıl bilgi verelim? Belki 4 GB RAM le yapmaya çalışıyorsunuz bilemeyiz ki.

Photoshop'un hangi sürümü hocam? Menülerden anladığım kadarıyla 2021 çünkü 2020'de daha karanlık bir tema vardı. CC 2021 sistemi oldukça zorlar. Benim bilgisayarım iyi olmasına rağmen ben bile After Effects'de ara sıra drop yiyorum.

2018 kullanıyorum benim için önemli olan 3B kısmı. Oradaki ayarları değiştirdiğimde performansım artıyordu. Genel olarak performans artırcak makalaleride isterim :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ayarı kapatarak denedim brush kullanımı falan acayip hızlandı ama bir fotoğraf yüklediğimde işlemesi hem uzun sürüyor hemde kare kare değişik tarzda geliyor. 3B ayarlarında yardımcı olursanız mutlu olurm.

Hocam ben CC 2021 kullanıyorum fakat çoğu sürümde yukarıdaki Toolbar'da aşağıdaki "3b" kısmı gözüküyor diye biliyorum.

1621444762126.png

2018 kullanıyorum benim için önemli olan 3B kısmı. Oradaki ayarları değiştirdiğimde performansım artıyordu. Genel olarak performans artırcak makalaleride isterim :D

Bu ayarı kapatarak denedim brush kullanımı falan acayip hızlandı ama bir fotoğraf yüklediğimde işlemesi hem uzun sürüyor hem de kare kare değişik tarzda geliyor. 3B ayarlarında yardımcı olursanız mutlu olurm.

Ayrıyeten Photoshop işlemciyi ve RAM'i çok kullanan bir uygulama olduğundan yavaş işleme hızı gayet doğal.

Pardon hocam, soruyu yanlış okumuşum kusura bakmayın. Oradaki ayarları kendi sisteminize göre test ederek kendinizin yapması gerek. Biz şahsi olarak kullanmadığımız için net bir ayar söylememiz maalesef zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı