Bilgisayarda silinen dosyalar geri geliyor

FearlessVanilla

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayardaki dosyaları siliyorum değiştiriyorum ama geri geliyor. Deep freeze de yüklü değil. Format atmak istesem atamıyorum da. Sanırsam virüs yedi bilgisayar.

Siliyorum derken biraz detay veya fotoğraf/video paylaşabilir misin.
Nasıl siliyorsun ve neyi silmeye çalışıyorsun gibi detaylarıda paylaşabilirsen yardımcı olabilirim.
Uygulama mı siliyorsun? Dosyamı siliyorsun?
Shift+Delete ile silmeyi veya denetim masasından kaldırmayı denedin mi?
Sorunun kesin bir virüs'den kaynaklı olduğunu düşünüyorsan "Process Hacker" programı ile sistemindeki anlık çalışan Tüm herşeyi görebiliyorsun. Görev yöneticisinde gözükmeyenlerde programda gözüküyor. Şüpheli bir uygulama gördüğünde sağ tıklayıp önce internette o uygulama hakkında bilgi alabilirsin ve yine sağ tıklayarak virustotal'e otomatik olarak upload edip tarama yapabilirsin.

Harddiskten olduğunu düşünüyorum, daha önce buna benzer bir olay yaşamıştım.
Harddiski yeni bir diske klonlayıp deneyebilir misiniz?
Evet sorun burada da olabilir.
Windows'unu kurduğun disk SSD mi, HDD mi yoksa M2 mi?
Veya silmeye çalıştığın dosyalar Windows'unun kurulu olduğu diskinde mi yoksa ek bir diskte mi yaşıyorsun problemi. Disklerini test etmen en doğrusu olur.
"Harddisk Sentinel" veya "HDTune" ile test yapabilirsin diskin için.
Ayrıca "CrystalDiskMark" programı ile kullandığın diske okuma/yazma testi yapabilirsin. Aldığın sonuca göre kullandığın diskin fabrika verileri ile karşılaştırma yapabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayardaki dosyaları siliyorum değiştiriyorum ama geri geliyor. Deep freeze de yüklü değil. Format atmak istesem atamıyorum da. Sanırsam virüs yedi bilgisayar.

SSD kullanıyorsan yazma ömrü dolmuş hocam. Sistemi yeni bir SSD'ye klonlayıp devam edebilirsin. Sildiğin zaman bilgisayarı yeniden başlatıp dosya tekrar geliyor.

Siliyorum derken biraz detay veya fotoğraf/video paylaşabilir misin?
Nasıl siliyorsun ve neyi silmeye çalışıyorsun gibi detayları da paylaşabilirsen yardımcı olabilirim.
Uygulama mı siliyorsun? Dosyamı siliyorsun?
Shift+delete ile silmeyi veya Denetim Masası'ndan kaldırmayı denedin mi?
Sorunun kesin bir virüs'den kaynaklı olduğunu düşünüyorsan "process hacker" programı ile sistemindeki anlık çalışan tüm her şeyi görebiliyorsun. Görev yöneticisinde gözükmeyenlerde programda gözüküyor. Şüpheli bir uygulama gördüğünde sağ tıklayıp önce internette o uygulama hakkında bilgi alabilirsin ve yine sağ tıklayarak VirusTotal'e otomatik olarak upload edip tarama yapabilirsin.

Denetim Masası'ndan siliyorum veya bir dosyanın yerini değiştiriyorum ama bilgisayarı açıp kapayınca hepsi geri geliyor mesela bilgisayarda Zula yüklü ama sildikten sonra bilgisayarı kapa aç yapınca geri geliyor ek olarak çoğu uygulama da bozuldu.

OneDrive yüklü olabilir mi?

Hayır yüklü değil.

Hard diskten olduğunu düşünüyorum, daha önce buna benzer bir olay yaşamıştım.
Hard diski yeni bir diske klonlayıp deneyebilir misiniz?

Büyük ihtimalle hard diskten olmalı SSD takılıydı.

Güçlü kaldırma uygulamaları var onları kullanabilirsin veya manuel olarak artık dosyaları da kaldırman gerekiyor.

Bir sürü uygulama denedim çalışmıyor.

SSD kullanıyorsan yazma ömrü dolmuş hocam. Sistemi yeni bir SSD'ye klonlayıp devam edebilirsin. Sildiğin zaman bilgisayarı yeniden başlatıp dosya tekrar geliyor.

Büyük ihtimalle eve gidince bakarım.

Diske sağ klik yapıp Araçlardan/Denetle seçip tarama yapın. Çok karmaşık bir sorun yoksa belki çözülür.

Geri
Yukarı