Bufferbloat değerleri kötü mü?

Hocam dediğinizi yaptım download biraz düştü ve upload ping değeri aşırı fırladı.

Eki Görüntüle 2005414

İyi etki yaratmadıysa kullanmayın. B-C'den F çok düşük bir değer. Yapılandırılmamış olarak geri düzeltin.

Aynı ayarı bende kapattım download 60ms idi 10ms düştü. Biraz saçma oldu ancak sizin sayenizde bende bir ayarı düzeltmiş bulundum 😀

İyi etki yaratmadıysa kullanmayın. B-C'den F çok düşük bir değer. Yapılandırılmamış olarak geri düzeltin.

Aynı ayarı bende kapattım download 60ms idi 10ms düştü. Biraz saçma oldu ancak sizin sayenizde bende bir ayarı düzeltmiş bulundum 😀

Hocam netlimitter diye bir programla Speedtest'te aldığım değerlerin 5 Mbps aşağısını girince ilk aldığım değerleri tekrar alabiliyorum. Bunu programsız yapmak için bildiğiniz bir ayar var mıdır? Bu program güzelmiş ama sanırım ücretli ve ben şu an deneme sürümündeyim. 55 download 5'te upload bıraktım tekrar aynı değerleri alıyorum.

1699295653069.png

Upload limitini kaldırayım dedim sorunu yaşadığımdaki hale geri döndüm.

Netlimiter aslında çok iyi bir program. Örnek tüm önceliği chrome.exe'ye verebiliyorsunuz. Ya da içe dışa gönderilen paketleri sınırlayabiliyorsunuz. YouTube'da hakkında bayağı işe yarar videolar var.

Hocam benim hat değerlerinde upload çok kötü maalesef. Bufferbloat sorunu yaşamadan önce de kötüydü şu an da da kötü. Sorunum indirme yaparken ping girmesiydi. Şu an %90 düzeldi sayılır sorunum. Bir de QoS ayarı falan çok karışık benim modemde. " Zxhn H168a v2.0" bu modemi kullanıyorum herhangi bir ayarda bulamadım.

Farklı bir şekilde halledebilir miyim? Upload ı kısınca bu sefer daha da yükseliyor pingim. Serbest bırakınca da ping 250+ üstü görüyor.

Ederiz, ben 6K uploaddan 22 uploada çevirdim latencyi. Windows'un kernelini kurcalayacağız ancak o riskli biraz. Bir de modeminizde OpenWrt desteği var mı bakayım, var ise OpenWrt kurup halledebiliriz.

Netlimiter aslında çok iyi bir program. Örnek tüm önceliği chrome.exe'ye verebiliyorsunuz. Ya da içe dışa gönderilen paketleri sınırlayabiliyorsunuz. YouTube'da hakkında bayağı işe yarar videolar var.

Öyle de hocam yine de insan modem üzerinden halletmek istiyor.

Ederiz, ben 6K uploaddan 22 uploada çevirdim latencyi. Windows'un kernelini kurcalayacağız ancak o riskli biraz. Bir de modeminizde OpenWrt desteği var mı bakayım, var ise OpenWrt kurup halledebiliriz.

QoS desteği bile olmayan modemde hiç OpenWrt desteği olacağını sanmam.

gpedit.msc'ye girin. Bilgisayar yapılandırması - yönetim şablonları - ağ - QoS paket zamanlayıcısına girin. Ayrılabilir bant genişliğini sınırla olacak. (yanlış söylemişim biraz önce.) Ayrılabilir bant genişliğini sınırlayı etkin yapıp bant genişliği değerini 0 yapın.

Hocam bu tam tersine bufferbloat arttırır.

Geri
Yukarı