Crosskart için motor önerisi

alenowl

Centipat
Daha fazla  
Cross kart yapacağım ama hangi motoru seçeceğimi bilmiyorum. Motorda: Marş motoru, akü için dinomo, motorsikletteki gibi sıralı vites olması yeterlidir. 25bin TL'nin üstüne çıkamam. Önerilerinizi bekliyorum.

Cross kart yapacağım ama hangi motoru seçeceğimi bilmiyorum. Motorda: Marş motoru, akü için dinomo, motorsikletteki gibi sıralı vites olması yeterlidir. 25bin TL'nin üstüne çıkamam. Önerilerinizi bekliyorum.

Sahibinden'de kelle cup motorları satılıyor 7 8 bin e eğer debriyajlı olsun istiyorsan CG motorları var onlar da olur projene.

Şase gelecek oturcaksın falan ağırlık ve aerodinami motor gibi olmaz CG daha uygun olur 200CC'ye yükseltebilirsin yabancılar bunları daha yüksek motorlarla yapıyorlar fakat bütçen kısıtlı o yüzden 200C ye yükseltmesi kolay olduğu için CG motoru daha mantıklıdır.

150 lik shifter kart'ım var. Ucuza güç istiyorsan mutlaka 2 strokelara yönelmelisin, bakım istemezler, çıkma mz motoru bulursan iyi olur. Onun dışında 4 stroke olarak kanuni ve cg motorlarına bakabilirsin hayli dayanıklıdırlar, basit bakımlarını eksik etmezsen rahat rahat tepelerine binebilirsin. en basitinden kaliteli bir karbüratör (önceliğin mikuni ve keihin olsun) takarak 4 5hp daha kazanabilirsin.

150'lik shifter Kart'ım var. Ucuza güç istiyorsan mutlaka 2 strokelara yönelmelisin, bakım istemezler, çıkma mz motoru bulursan iyi olur. Onun dışında 4 stroke olarak kanuni ve CG motorlarına bakabilirsin hayli dayanıklıdırlar, basit bakımlarını eksik etmezsen rahat rahat tepelerine binebilirsin. En basitinden kaliteli bir karbüratör (önceliğin mikuni ve keihin olsun) takarak 4 5HP daha kazanabilirsin.

Shifter kart'ınızın fotoğraflarını atabilir misiniz acaba.

150'lik shifter Kart'ım var. Ucuza güç istiyorsan mutlaka 2 strokelara yönelmelisin, bakım istemezler, çıkma mz motoru bulursan iyi olur. Onun dışında 4 stroke olarak kanuni ve CG motorlarına bakabilirsin hayli dayanıklıdırlar, basit bakımlarını eksik etmezsen rahat rahat tepelerine binebilirsin. En basitinden kaliteli bir karbüratör (önceliğin mikuni ve keihin olsun) takarak 4 5HP daha kazanabilirsin.

Ortalama kaç km/s hıza ulaşıyor.

Son düzenleme:
Shifter kart'ınızın fotoğraflarını atabilir misiniz acaba.

Ortalama kaç km/s hıza ulaşıyor.
Motosikletin üzerinde gelen dişlileri kullandığım için lastik boyutu motosiklete oranla küçülünce top speed 65-70kmh civarına düştü, ön dişli 16, arka dişli yanlış hatırlamıyorsam 36 diş civarı olması lazım, bıraktığım site aşağı yukarı bir top speed hesabı yapmak için işinize yarar bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• IMG_20230615_1444522.jpg
    IMG_20230615_1444522.jpg
    198,4 KB · Görüntüleme: 8

Yeni konular

Geri
Yukarı