Cumhurbaşkanı olmak mı, Astronot olmak mı?

Hiçbiri. İkisi de ömrünü bitirir. İkisinde de ölüm riski çok.
Bilim uğruna ölmek daha mantıklı. CB olunca da ölüm riskin var ancak o zaman milletin için çalışırken ölmüş oluyorsun fakat astronot olarak ölürsen tüm dünya hatta gelecek nesiller için bir bilgi niteliği taşıyan bir olay için ölmüş olacaksın muhtemelen.

Bilim uğruna ölmek daha mantıklı. CB olunca da ölüm riskin var ancak o zaman milletin için çalışırken ölmüş oluyorsun fakat astronot olarak ölürsen tüm dünya hatta gelecek nesiller için bir bilgi niteliği taşıyan bir olay için ölmüş olacaksın muhtemelen.
Bilim insanlığı daha mantıklı.

Cumhurbaşkanı olmak ve gerekli konularda doktorlara, stratejik konuda üstün zekaya sahip askerlere, mühendislere, vb. söz hakkı vererek onlara danışarak ihtiyaç duyulan en ideal yönetimi sağlardım. Bir kişi her şeyi bilemez. Devlet için kararlar alınacaksa konuya göre uzmanına başvururdum. Amacım bu şekilde sonraki nesillere örnek olmak ve düzgün yaşamalarını sağlamak olurdu. Böylece ölsem bile benim siyaset anlayışımla güzelce yaşarlardı.

Yine de Mustafa Kemal'in bile örnek alınmadığı bir milletten çok şey beklemiyorum o yüzden siyasete atılmayı düşünmüyorum. Bu cahil millet için kendini yormaya değmez.

Astronot olmak isterdim. Küçüklüğümden bu zamana kadar uzay hep merak ettiğim bir konu olmuştur. Evrenin o muhteşemliği ve gizemi beni benden alıyor.

Geri
Yukarı