Çözüldü Dizüstü bilgisayarda Wi-Fi ağı gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alidz5252

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,
Geçen günlerde Digitürk firmasından 100Mbps hızında bir internet aldım. Modem 2.4 GHz ve 5GHz destekliyor. Dün modemi kurdular (Türk Telekom yazıyordu modemde) telefonlarda hiçbir sıkıntı yok ama bilgisayarım kendi modemimi görmüyor (Ethernet kablosuyla bağlayınca internet algılıyor ama modemle aramda 2 oda var) ancak diğer komşu modemleri görüyor?
İnternette birçok yerde çözüm videolarına baktım, çoğunu uyguladım (modemi sıfırlama, bilgisayar sürücüsünü güncelleme vb.) Fakat hala modemi göremiyorum. Bir videoda ek bir USB Wi-Fi adaptöründen bahsediyorlardı eğer alırsam sorunum düzelir mi? Düzelmezse farklı bir biçimde yardımcı olursanız sevinirim.
Bahsettiğim video bu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun düzelir fakat sorunu onu alarak çözmek yerine o olmadan çözmeni öneririm. Laptopunun markası ve modeli nedir? USB Wi-Fi kartı almak en son çözüm olmalı.

Çözüm
Böyle bir durumda ethernet kablosuyla bağlantı yapıp bilgisayarın wifi driverını indiriyorum ardından sorun çözülüyor, fakat driver yüklemenize rağmen sizin wifi'ı görmeyip başka dairelerdeki eski (varsa) modemleri algılıyorsa yukardaki arkadaşın dediği gibi wifi kartı almanız gerekiyor.Aksi takdirde eski tip modem yoksa zaten hiçbir wifi ağını görüntüleyemezsiniz.Bilgisayarınızın oldukça eski model olmasından kaynaklı olabilir.

Böyle bir durumda Ethernet kablosuyla bağlantı yapıp bilgisayarın Wi-Fi driverını indiriyorum ardından sorun çözülüyor, fakat driver yüklemenize rağmen sizin Wi-Fi'ı görmeyip başka dairelerdeki eski (varsa) modemleri algılıyorsa yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Wi-Fi kartı almanız gerekiyor. Aksi takdirde eski tip modem yoksa zaten hiçbir Wi-Fi ağını görüntüleyemezsiniz. Bilgisayarınızın oldukça eski model olmasından kaynaklı olabilir.

Anladım. Çok teşekkürler yanıtlarınız için. En kısa sürede adaptörü alıp geri dönüş sağlayacağım.

Geri
Yukarı