Dt 990 Pro kulaklığı G6 ses kartı ile kullanırken dip ses oluşması

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
@Merdt
İyi günler. Bir şey denemek amacıyla kulaklığımı anakarta takıp oyuna girdim. Seste bir fark yoktu, sonrasında ise geri ses kartına taktım ve bir şeyi fark ettim. Sesi %40 üstüne çıkarınca üfleme sesi geliyor. Sonrasında yine anakarta taktım ama bu sefer ses yoktu. Bunun sebebi nedir? Buradan ne sonuç çıkarmalıyım?
Anakart: B550M Mortar.
Kulaklık: Dt 990 Pro 250ohm.
Ses kartı: Sound Blaster g6.

Fan sesinin sektiğini düşünüyorum hocam. Port değiştirip kullanmayı deneyebilir misiniz?

Hocam çözdüm o sesin kaynağını. Tak çıkar yapınca kulaklığı, ses kartı olmayan mikrofonun sesini vermeye çalışıyordu. Benim anlamadığım bir sorun var hocam. Ben ne etsem de yine güzel bir ses alamıyorum niye acaba anlamadım ya.
2. düzenleme: O vakitten beri ses kartını çıkarıp takıyorum yani bir ses kartı bir ses kartsız test ediyorum 1 gram bile fark yok. O zaman niye aldım ben bu ses kartını? Özelliği ne bunun madem B550M Mortar anakartın ses kartı besliyordu bunu.
3. düzenleme: Hocam bu benim kafama takıldı, adeta huy oldum. Ben ne yapıp ne edip bu ses kartını haklı çıkarabilirim. Bildiğimiz sesler aynı. Yoksa benim kulaklık mı adi? Reddit'ten nasıl kontrol edildiğine baktığımda sorunsuz oluyor fakat bilemedim ve ciddi anlamda huy oldum. Bu ses kartını bir şekilde olumlu yapmam lazım yoksa ben bunu iade edeceğim sonrasında da alamayacağım.

Son düzenleme:
Özelliklerinden faydalanmıyorsanız tabi aynı sesi verir. Bir sürü fonksiyonu var o cihazın. Besliyorsa iade edin madem paranız boşa gitmesin.

Ben ne etsem de yine güzel bir ses alamıyorum niye acaba anlamadım ya.

Bunu çözemedim. Kulaklığı beslemişsiniz ve beslediğiniz kulaklık DT 990 PRO. Nasıl güzel değil onu anlayamadım.

Özelliklerinden faydalanmıyorsanız tabii aynı sesi verir. Bir sürü fonksiyonu var o cihazın. Besliyorsa iade edin madem paranız boşa gitmesin.

Scout mode hariç kullanmıyorum.

Bunu çözemedim. Kulaklığı beslemişsiniz ve beslediğiniz kulaklık dt 990 Pro. Nasıl güzel değil onu anlayamadım.

Ya biraz daha detaylı ses almak isterdim. Daha net şekilde. Mesela CS'de adamın sesini aldığımda sadece adam longda demek değil de longda kapının orada demek gibi bir şey. Tam anlatamadım ama bu şekilde bir şey bekliyordum.

Scout mode hariç kullanmıyorum.

Ya biraz daha detaylı ses almak isterdim. Daha net şekilde. Mesela CS'de adamın sesini aldığımda sadece adam longda demek değil de longda kapının orada demek gibi bir şey. Tam anlatamadım ama bu şekilde bir şey bekliyordum.

Anladım, daha nokta atışı bir konumlama istiyorsunuz.
Hocam oratory1990 diye bir arkadaş var. Bu adam bir ses mühendisi. Kulaklıklara özel EQ ayarları çıkartıyor. Equalizer APO kurun. Seçili kaynak olarak G6'i yani DT 990'ı seçin. Dediği frekanslarda dediği ayarları yapın. Daha iyi bir ses alacaksınız.
Ben kendim de HE400se için oratory1990 EQ'su kullanıyorum, o gün bugündür bir sınıf daha atladı sanki alet.

Anladım, daha nokta atışı bir konumlama istiyorsunuz.
Hocam oratory1990 diye bir arkadaş var. Bu adam bir ses mühendisi. Kulaklıklara özel EQ ayarları çıkartıyor. Equalizer apo kurun. Seçili kaynak olarak g6'i yani dt 990'ı seçin. Dediği frekanslarda dediği ayarları yapın. Daha iyi bir ses alacaksınız.
Ben kendim de HE400SE için oratory1990 EQ'su kullanıyorum, o gün bugündür bir sınıf daha atladı sanki alet.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konu olabilir mi?
Teşekkür ederim.
Bir de bu attığımı buldum fakat ne yapmalıyım bilmiyorum.
Biraz daha bakındım ve son olarak bunu buldum fakat bunu nereye/nasıl yazacağımı bilmiyorum.

Kendimce yaptığımı size aktarayım. Yanlış veya doğruysam elbet siz söylersiniz.
Bu siteden dt 990 Pro 250ohm eskimiş pad olanı seçtim. Sonrasında ise SS'te gözüken 2. olanı seçtim yani graphiceq.txt'yi. Ardından o kodu yapıştırdım. Doğru mu yaptım yoksa başka şeyler daha yapmam lazım mı?

Dosya Ekleri

• 1693849956385.png
    1693849956385.png
    138,4 KB · Görüntüleme: 24
  • 1693849991424.png
    1693849991424.png
    29,4 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konu olabilir mi?
Teşekkür ederim.
Bir de bu attığımı buldum fakat ne yapmalıyım bilmiyorum.
Biraz daha bakındım ve son olarak bunu buldum fakat bunu nereye/nasıl yazacağımı bilmiyorum.

Kendimce yaptığımı size aktarayım. Yanlış veya doğruysam elbet siz söylersiniz.
Bu siteden dt 990 Pro 250ohm eskimiş pad olanı seçtim. Sonrasında ise SS'te gözüken 2. olanı seçtim yani graphiceq.txt'yi. Ardından o kodu yapıştırdım. Doğru mu yaptım yoksa başka şeyler daha yapmam lazım mı?

Sesi deneyin bir gariplik yoksa doğrudur muhtemelen. Bende 25 ayar falan var diye ben tek tek elle yapmıştım siz pratiğini çözmüşsünüz.

Sesi deneyin bir gariplik yoksa doğrudur muhtemelen. Bende 25 ayar falan var diye ben tek tek elle yapmıştım siz pratiğini çözmüşsünüz.

Seste net bir şekilde artış+netlik oldu onu söyleyebilirim. Mesela 3 ayar var fixedband-graphiceq ve paramaticeq. Hangisini yaptığım fark eder mi ki.

Seste net bir şekilde artış+netlik oldu onu söyleyebilirim. Mesela 3 ayar var fixedband-graphiceq ve paramaticeq. Hangisini yaptığım fark eder mi ki.

Aynı profili indirmişken hayır. Sadece uygulama metodu seçimi gibi. EQ ile daha da iyi olmasına sevindim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı