DualShock 4 titreşim nasıl açılır?

Hasan Erikli

Hectopat
Yer
İzmir Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
INTEL i3-12100F 4.3GHz 4/8 Çekirdek İşlemci

ASUS PRIME H610M-E DDR4 Anakart

PALIT RTX 3060 Dual 12GB Ekran kartı

Adata XPG Gammix D30 16 GB (2x8) 3200 MHz

SHARKOON SHP650V2 650W 80+ EU Güç kaynağı

ADATA LEGEND 710 512GB M.2 2400-1000MB/s SSD
Meslek
Öğrenci
DualShock 4 titreşim nasıl açabilirim? Kol bugün elime geçti. Kablosuz Bluetooth ile bağlanıyorum.

Touchpad gyro ayarlarınız vs nedir hocam oyundayken yanlışlıkla touchpade basıyorum imleç geliyor falan ayarınız varsa atabilirseniz veya profiliniz güzel olurdu :D
Lightbar, Touchpad ve Gyro "Passthru" modunda. Onun dışında Dualsense adında konuşacak olursam Dualsense desteklemeyen ama Dualshock 4 destekleyen oyunlarda "Other" sekmesinde "Emulated Controller" kısmı Dualshock 4 oluyor. Eğer oyun hem Dualsense hem Dualshock 4 desteklemiyorsa o kısım Xbox 360 oluyor. Xbox 360 olarak ayarladığında 2005'deki oyunu bile kolla oynarsın.

Onun dışındaki tüm ayarlar orijinaliyle aynı. O touchpad'in mouse olma olayı "Passthru" olarak ayarlayınca gidecektir.

Lightbar, touchpad ve gyro "passthru" modunda. Onun dışında DualSense adında konuşacak olursam DualSense desteklemeyen ama DualShock 4 destekleyen oyunlarda "other" sekmesinde "emulated controller" kısmı DualShock 4 oluyor. Eğer oyun hem DualSense hem DualShock 4 desteklemiyorsa o kısım Xbox 360 oluyor. Xbox 360 olarak ayarladığında 2005'teki oyunu bile kolla oynarsın.

Onun dışındaki tüm ayarlar orijinaliyle aynı. O Touchpad'in mouse olma olayı "passthru" olarak ayarlayınca gidecektir.

Xbox 360 olarak ayarlayıp kullanacağım çünkü DualShock olarak kullandığımda titreşim olmuyor Xbox 360 seçince oluyor var mı bunun bir çözümü.

Xbox 360 olarak ayarlayıp kullanacağım çünkü DualShock olarak kullandığımda titreşim olmuyor Xbox 360 seçince oluyor var mı bunun bir çözümü.
Dualsense'de sadece bu 3.0.10 sürümünde kolu Dualshock 4 olarak ayarlayınca titreşim oluyordu. Zaten benim bu sürümü kullanma sebebim de bu. Dualsense'de olupta Dualshock'ta titreşim olmaması biraz garip. Verilebilecek tek tavsiye, eğer oynadığınız oyun zaten Dualshock 4 destekliyorsa uygulamayı kullanmayın. O zaman titreşim olur.

DualSense'de sadece bu 3.0.10 sürümünde kolu DualShock 4 olarak ayarlayınca titreşim oluyordu. Zaten benim bu sürümü kullanma sebebim de bu. DualSense'de olupta DualShock'ta titreşim olmaması biraz garip. Verilebilecek tek tavsiye, eğer oynadığınız oyun zaten DualShock 4 destekliyorsa uygulamayı kullanmayın. O zaman titreşim olur.

FIFA 23 destekliyor mu kullanmayın derken de kontrolcüyü Bluetooth bağlayıp oyuna girmek değil mi uygulamayı açmadan.

FIFA 23 destekliyor mu, kullanmayın derken de kontrolcüyü Bluetooth bağlayıp oyuna girmek değil mi uygulamayı açmadan?
Uygulamayı kullanmadığınız zamanlarda Bluetooth bağlamayın. Dualshock 4 ve Dualsense'in bluetooth desteği yok Windows'da. Bluetooth'un düzgün çalışması için ek uygulama(Şu an kullandığınız DS4Windows mesela o ek uygulama oluyor) lazım. FIFA 23 ise Dualshock 4 destekliyor diye hatırlıyorum.

Uygulamayı kullanmadığınız zamanlarda Bluetooth bağlamayın. DualShock 4 ve DualSense'in Bluetooth desteği yok Windows'ta. Bluetooth'un düzgün çalışması için ek uygulama(şu an kullandığınız DS4Windows mesela o ek uygulama oluyor) lazım. FIFA 23 ise DualShock 4 destekliyor diye hatırlıyorum.

Kablo ile mi bağlanmam gerek titreşim için o halde mesela Spider-Man'da titreşim oluyordu uygulamadan Xbox olarak tanıttığımda.

Kablo ile mi bağlanmam gerek titreşim için o halde mesela Spider-Man'da titreşim oluyordu uygulamadan Xbox olarak tanıttığımda.
Kablolu baglarsaniz uygulama olmadan titreşim alabilirsiniz. Eğer Bluetooth ile titreşim almak istiyorsanız uygulama kullanmanız lazim. Mesela Bluetooth değil kablo kullanırsanız Spiderman oyununda kolu Xbox olarak tanitmadan direkt olarak Dualshock 4 olarak titreşimli kullanabilirsiniz ve kolu oyunda kullanmak için ekstra uygulamaya ihtiyacınız olmaz.

Kablolu baglarsaniz uygulama olmadan titreşim alabilirsiniz. Eğer Bluetooth ile titreşim almak istiyorsanız uygulama kullanmanız lazim. Mesela Bluetooth değil kablo kullanırsanız Spider-Man oyununda kolu Xbox olarak tanitmadan direkt olarak DualShock 4 olarak titreşimli kullanabilirsiniz ve kolu oyunda kullanmak için ekstra uygulamaya ihtiyacınız olmaz.

Uygulama ile DualShock tanıtınca FIFA'da titreşim vs. vermiyor mesela ama diğer oyunlarda veriyor bunun sebebi ne? Uygulama ve Bluetooth bağlamak istiyorum.

Geri
Yukarı