E-posta hesabım çalınmaya çalışılıyor

Lengthow

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Selam arkadaşlar. Neredeyse bir senedir e-postama Microsoft'dan erişim kodu falan geliyor. Bugün bir bakayım dedim, sürekli olarak çeşitli ülkelerden Hotmail hesabıma girilmeye çalışılmış. Hatalı parola sebebiyle girememiş çoğu. Ancak bu erişim kodu maili gelmesi biraz işkillendiriyor açıkçası. Şifremi de değiştirmiştim. Alabileceğim farklı bir önlem var mı önerebileceğiniz? Erişebileceklerini sanmıyorum, mail kodu, Google Authenticator aktif hesapta ama yine de emin olmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar. Neredeyse bir senedir e-postama Microsoft'dan erişim kodu falan geliyor. Bugün bir bakayım dedim, sürekli olarak çeşitli ülkelerden Hotmail hesabıma girilmeye çalışılmış. Hatalı parola sebebiyle girememiş çoğu. Ancak bu erişim kodu maili gelmesi biraz işkillendiriyor açıkçası. Şifremi de değiştirmiştim. Alabileceğim farklı bir önlem var mı önerebileceğiniz? Erişebileceklerini sanmıyorum, mail kodu, Google Authenticator aktif hesapta ama yine de emin olmak istedim.

Yani, Hotmail en kötü e-posta sağlayıcısı bence. Dediğiniz olay hakkında bilgili değilim fakat, bence Gmail ile falan değiştirin hesaplarınızı. Yıllar önce oyun hesapları çalanlar görüyordum basitçe hem de Hotmail üzerinden. Ve, e-postanızı saçma sapan bir yere vermediğinize emin misiniz? Bence bir yıldır erişilmeye çalışıp, hala erişemedilerse de bir sorun olmaz. (bence)

İki aşamalı varsa girmeleri zor olur endişeniz olmasın. ek olarak güçlü bir şifre koyun. sayılar dahil.
Ayriyeten +18 sitelere v.s bu E-Posta üzerinden kayıt oldunuz mu?

uzun süredir G-mail kullanyorum zaten. Ancak Windows lisansım bazı sosyal medya hesaplarım falan bu e-postada kayıtlı o yüzden önemli biraz. Hayır o tarz sitelere kayıt olmadım. Ama eski bir hesap, eskiden güvenli olmayan bir siteye vs kayıt olmuşumdur belki.

uzun süredir G-mail kullanyorum zaten. Ancak Windows lisansım bazı sosyal medya hesaplarım falan bu e-postada kayıtlı o yüzden önemli biraz. Hayır o tarz sitelere kayıt olmadım. Ama eski bir hesap, eskiden güvenli olmayan bir siteye vs kayıt olmuşumdur belki.
Hesaplarınızı başka bir E-Posta açıp onunla değiştirebilirsiniz. bu bir sorun değil. lisans konusunu bilemeyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı