Çözüldü Ekran kartına overclock yapıldıktan sonra Windows açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Periapsis

Kilopat
Daha fazla  
AMD ekran kartıma overclock yaptım, ardından ekranda bozulmalar oldu ve mavi ekran verip kapandı. Windows açılmıyor. Şifreyi girdikten sonra yine mavi ekran veriyor. Bilgisayarı başlatırken F8'e basarak güvenli moda girmeyi denedim kaç kere olmadı. BIOS'tan vs. bunu düzeltmenin, hız aşırtmayı kapatmanın yolu yok mudur?

Çözüm
Windows'u formatlarsın o zaman en kötü. Veya ne bileyim USB'den bir işletim sistemi boot edip halletmeye çalışırsin.

Umarım kartta kalıcı hasar oluşmamıştır.

Ekleme: Anakartından onboard görüntü alabilme ihtimalin olabilir, onu bir araştır.
SHİFT tuşuna basarak yeniden başlatmayı denedim bir kaç defa, direkt olarak yeniden başlıyor. Sanırsam başka bir yolu yok, teşekkür ediyorum yardım için. Yeni bir ekran kartı almayı bekleyeceğim.

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Sorunu çözdüm sanırsam, şu an güvenli moda girdim. Sanırsam F8'e bastıktan sonra şifrenizi girmeniz gerekiyor. Çünkü şifremi girdikten sonra Başlatma Seçenekleri karşıma çıktı.

İnternetli güvenli moda giriş yaptım ve ardından DDU'yu indirdim. Bütün sürücüleri temizledikten sonra tekrar indirdim, artık sorunsuz kullanıyorum.
Shift tuşuna basarak yeniden başlatmayı denedim birkaç defa, direkt olarak yeniden başlıyor. Sanırsam başka bir yolu yok, teşekkür ediyorum yardım için. Yeni bir ekran kartı almayı bekleyeceğim.

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Sorunu çözdüm sanırsam, şu an güvenli moda girdim. Sanırsam F8'e bastıktan sonra şifrenizi girmeniz gerekiyor. Çünkü şifremi girdikten sonra başlatma seçenekleri karşıma çıktı.

Görsel bozulmalar var mı?

Sorun tamamen driverdan mı kaynaklanıyormuş?
Yok hayır, sorun tamamen benimle alakalı. Bilinçsiz overclock yaptım. Bilgisayar açıldığında, ekran kartı fazla yükü kaldıramadığında mavi ekran alıyordum, dolayısıyla hız aşırtmayı geri çekemiyordum. Ben de mecburen güvenli moddan girdim. Lakin güvenli moddan girince de Radeon Settings yazılımı açılmadı, hata verdi. Son ve temiz çözüm olarak driverları DDU ile tamamen kaldırdım. Böylelikle yaptığım hız aşırtma da sıfırlanmış oldu.

Ekran kartına bilinçsizce overclock yapma. Ucuz atlatmışsın fakat eğer core glock gibi değerleri çok yükseltirsen chipi catlatmaya kadar gidersin.
Aslında bilinçsiz de sayılmam pek. Daha önce girdiğim değerlerden bir-iki tık fazla değer girdim. İnternette bir kullanıcı o değerde kullandığını yazmıştı, ben de denedim. Neyse ucuz atlattık yine de 😁

AMD ekran kartıma overclock yaptım, ardından ekranda bozulmalar oldu ve mavi ekran verip kapandı. Windows açılmıyor. Şifreyi girdikten sonra yine mavi ekran veriyor. Bilgisayarı başlatırken F8'e basarak güvenli moda girmeyi denedim kaç kere olmadı. BIOS'tan vs. bunu düzeltmenin, hız aşırtmayı kapatmanın yolu yok mudur?

Görüntüyü işlemciden alıp setupa girine driveri kaldir ardindan kapat bilgisayarı (Afterburner varsa onu da kaldır garanti olsun dersen) driver kaldırınca o.c geçersiz olacaktır sıfır kurulum yapar gibi driveri kur eskisi gibi kullan bizzat kendim kullandığım yontem Hz overclock yaparken.

SHİFT tuşuna basarak yeniden başlatmayı denedim bir kaç defa, direkt olarak yeniden başlıyor. Sanırsam başka bir yolu yok, teşekkür ediyorum yardım için. Yeni bir ekran kartı almayı bekleyeceğim.

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Sorunu çözdüm sanırsam, şu an güvenli moda girdim. Sanırsam F8'e bastıktan sonra şifrenizi girmeniz gerekiyor. Çünkü şifremi girdikten sonra Başlatma Seçenekleri karşıma çıktı.

İnternetli güvenli moda giriş yaptım ve ardından DDU'yu indirdim. Bütün sürücüleri temizledikten sonra tekrar indirdim, artık sorunsuz kullanıyorum.
İyi günler hız asirtamaya bastım ve PC kapanıp kapanıp açılıyor yardımınıza ihtiyacım var

Yeni konular

Geri
Yukarı