Elden Ring DLC içeriği nasıl olacak?

Keitra

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba aklımda takılan bir takım sorular var. Öncelikle Elden Ring'e gelecek DLC için ana hikayeyi bitirmek gerekiyor mu? Mohg the Omen bossunu kesmek gerekiyor diye duydum sanırım DLC ile ne bağlantısı var? ( oyunun ana bosslarını ve yan bosslarını yüzde yüz olarak bitirdim. ) Bu DLC oyunun ana görev hikayesine bir ek olarak mı gelecek yoksa tamamiyle yan dünya gibi gidip gezmelik bir mekan mı olacak? Bunun dışında duyurulan herhangi bir şey var mı? Teşekkürler şimdiden.

1- Ana hikayeyi bitirmeye gerek yok. Mohg'u kesmeniz yeterli.
2- DLC evrenine Mohg'un koruması altında olan yumurta içindeki Miquella'nın eline dokunarak ulaşıyorsunuz.
3- Anlatılanlara göre DLC evrenin Lands Between (ana hikaye evreni) ile zamansal olarak bir bağlantısı yok. İki dünya aynı anda var. Queen Marika'nın ilk ayak bastığı ve Miquella'nın göç ettiği evren olması sebebiyle ana hikayeyle elbette bir bağlantısı var. Ancak "yan dünya" tabirinize daha çok benziyor bence.

1- ana hikayeyi bitirmeye gerek yok. Mohg'u kesmeniz yeterli.
2- DLC evrenine Mohg'un koruması altında olan yumurta içindeki Miquella'nın eline dokunarak ulaşıyorsunuz.
3- anlatılanlara göre DLC evrenin lands between (ana hikaye evreni) ile zamansal olarak bir bağlantısı yok. İki dünya aynı anda var. Queen Marika'nın ilk ayak bastığı ve Miquella'nın göç ettiği evren olması sebebiyle ana hikayeyle elbette bir bağlantısı var. Ancak "yan dünya" tabirinize daha çok benziyor bence.

Hocam teşekkürler öncelikle, oyunu İngilizce oynadım fakat arkaplandaki hikayesine kulak vermedim sinematikleri keyfii olarak izledim vs. queen marika ve miquella tam olarak hikayede nasıl anlatılıyor? Malenia Blade of miquella mesela. Mohgun yumurtası ve içindeki miquellanın eli ile ne bağlantısı var? Eğer bunları anlarsam inanın benim için oyunun ve DLC'nin keyfi bir nebze artacaktır. Çok teşekkür ederim :)

DLC'nin geçeceği yerin boyutu Limgrave kadar olacak,
Yaklaşık 10 tane boss olacak,
8 yeni silah türü olacak.

Hocam teşekkürler öncelikle, oyunu İngilizce oynadım fakat arkaplandaki hikayesine kulak vermedim sinematikleri keyfii olarak izledim vs. queen marika ve miquella tam olarak hikayede nasıl anlatılıyor? Malenia Blade of miquella mesela. Mohgun yumurtası ve içindeki miquellanın eli ile ne bağlantısı var? Eğer bunları anlarsam inanın benim için oyunun ve DLC'nin keyfi bir nebze artacaktır. Çok teşekkür ederim :)

1- Queen Marika, dünya dışı tanrısal varlıklardan yalnızca bir tanesi olan Greater Will'in yer yüzündeki temsilcisi. Tanrıça. Numen ırkına mensup olması sebebiyle -bu ırk aslında Lands Between'e ait değil, kökeni bilinmiyor- Queen Marika'nın Lands Between'e Shadow of the Erdtree evreninden geçiş yaptığı düşünülüyor.

2- Miquella, Queen Marika'nın ikiz çocuklarından birisi. Aynı zamanda Malenia'nın ikiz kardeşi. Bu ikiz kardeşler lanetlenmiş bir şekilde doğuyorlar. Malenia'nın laneti çürüme. Miquella'nın laneti ise ebedi çocukluk. Miquella kardeşi Malenia'nın çürüme lanetine ve kendisinin ebedi çocukluk lanetine çare bulmak için Haligtree'yi yaratıyor ve kendini Haligtree'ye bağlıyor. Ancak ağaç henüz tam potansiyeline ulaşamadan, Malenia Radahn ile savaşmak için Caelid'e gitmişken, Mohg Miquella'nın yumurta içindeki bedeniniçalıyor. Mohg'un Miquella'nın bedenini çalmasının sebebi ise Miquella ile birlikte tanrı sıfatını elde etmek ve bir hanedan yaratmak. Ancak Mohg hiçbir şekilde Miquella'yı uyandıramıyor. Zira Miquella Lands Between'deki bedenini terk edip Shadow of the Erdtree'deki evrene gidiyor.

Sanılanın aksine Elden Ring lore'u epey karmaşık ve dikkat çekici. Burada tüm hikayeyi özetlemek mümkün değil. Bunun için internette Türkçe/İngilizce epey güzel kaynak var. Bilhassa İngilizce biliyorsan VaatiVidya'nın videolarını öneririm.

1- queen marika, dünya dışı tanrısal varlıklardan yalnızca bir tanesi olan greater will'in yer yüzündeki temsilcisi. Tanrıça. Numen ırkına mensup olması sebebiyle -bu ırk aslında lands Between'e ait değil, kökeni bilinmiyor- queen Marika'nın lands Between'e Shadow of the erdtree evreninden geçiş yaptığı düşünülüyor.

2- miquella, queen Marika'nın ikiz çocuklarından birisi. Aynı zamanda Malenia'nın ikiz kardeşi. Bu ikiz kardeşler lanetlenmiş bir şekilde doğuyorlar. Malenia'nın laneti çürüme. Miquella'nın laneti ise ebedi çocukluk. Miquella kardeşi Malenia'nın çürüme lanetine ve kendisinin ebedi çocukluk lanetine çare bulmak için Haligtree'yi yaratıyor ve kendini Haligtree'ye bağlıyor. Ancak ağaç henüz tam potansiyeline ulaşamadan, malenia radahn ile savaşmak için Caelid'e gitmişken, mohg Miquella'nın yumurta içindeki bedeniniçalıyor. Mohg'un Miquella'nın bedenini çalmasının sebebi ise miquella ile birlikte Tanrı sıfatını elde etmek ve bir hanedan yaratmak. Ancak mohg hiçbir şekilde Miquella'yı uyandıramıyor. Zira miquella lands Between'deki bedenini terk edip Shadow of the Erdtree'deki evrene gidiyor.

Sanılanın aksine Elden Ring Lore'u epey karmaşık ve dikkat çekici. Burada tüm hikayeyi özetlemek mümkün değil. Bunun için internette Türkçe/İngilizce epey güzel kaynak var. Bilhassa İngilizce biliyorsan VaatiVidya'nın videolarını öneririm.

Miquella başından beri o yumurtanın içinde mi yaşıyordu? Mohgun yumurtayı çalma kısmını tam anlayamadım.

Miquella başından beri o yumurtanın içinde mi yaşıyordu? Mohgun yumurtayı çalma kısmını tam anlayamadım.
Hayır. Miquella'nın asıl amacı kardeşini ve kendisini lanetten kurtarmak. Erdtree ve Golden Order'ın laneti kurtarmak konusunda bir şey sunamadığını fark edince Haligtree'yi yaratıyor. Haligtree'yi beslemek için ise derin bir uykuya dalıp yumurta formuna giriyor.

Hayır. Miquella'nın asıl amacı kardeşini ve kendisini lanetten kurtarmak. Erdtree ve golden Order'ın laneti kurtarmak konusunda bir şey sunamadığını fark edince Haligtree'yi yaratıyor. Haligtree'yi beslemek için ise derin bir uykuya dalıp yumurta formuna giriyor.

Haligtreede malenianın yaşadığı alanda miquellanın yüz silueti vardı. Bunun bir bağlantısı var mı peki? Anladığım kadarıyla malenia caelide radahn ile savaşmaya gittiğinde mohg miquella o esnada haligtreeyi beslerken yumurtayı ve içindeki miquellayı çalıyor. Fakat miquella asla uyanmıyor sonrasında. Doğru mu anlamışım?

Haligtreede malenianın yaşadığı alanda miquellanın yüz silueti vardı. Bunun bir bağlantısı var mı peki? Anladığım kadarıyla malenia caelide radahn ile savaşmaya gittiğinde mohg miquella o esnada haligtreeyi beslerken yumurtayı ve içindeki miquellayı çalıyor. Fakat miquella asla uyanmıyor sonrasında. Doğru mu anlamışım?
1- Haligtree'yi bedeniyle beslediği için silüeti ağaçta çıkıyor muhtemelen.
2- Evet, doğru anlamışsın. Miquella bedenini ağaca bağladıktan sonra fiziki formunu terk edip Lands of Shadow'a geçiyor. Mohg'un Miquella'yı hiçbir şekilde uyandıramamasının sebebi bu.

1- Haligtree'yi bedeniyle beslediği için silüeti ağaçta çıkıyor muhtemelen.
2- evet, doğru anlamışsın. Miquella bedenini ağaca bağladıktan sonra fiziki formunu terk edip lands of Shadow'a geçiyor. Mohg'un Miquella'yı hiçbir şekilde uyandıramamasının sebebi bu.

Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldu anlattıklarınız. 🙏🫡

Yeni konular

Geri
Yukarı