Çözüldü Fedora kurulumunda "Yük kurulamadı ölümcül hata"

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

626016

Hectopat
Makaleler
10
Yer
Türkiye
Merhaba arkadaşlar mutlu sosyaller dilerim hepinize.
Fedora kurulumunda yük kurulamadı bu bir ölümcül hatadır gibi bir hata alıyorum. Nasıl çözerim?

IMG_2024-05-17-19-25-26-863.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
5. yeniden başlatışım.
Ve tsm dolu değil.
Açıkçası aklıma bir şey gelmedi. İnternetten araştırdığımda bu sorunun aynısını yaşamış tek bir kişi buldum o da /boot/grub2 yolunda (eğer EFI kullanıyorsanız /efi'de.) bazı sembolik bağlantılar olduğunu görmüş ve bunları silip kurduğunda sıkıntı yaşamadığını söylemiş. Eğer Windows ile dual-boot yapmıyorsanız EFI bölümünüzü tamamen biçimlendirip kişisel konfigürasyonlarınızdan ya da eskiden kullanıyor olduğunuz dağıtımın konfigürasyonlarından arındırılmış bir şekilde sıfırdan kurmanızı önerebilirim. Eğer dual-boot yapıyorsanız ilk öncelikle Windows ile sıfırdan EFI bölümü oluşturup sonra onun üzerine GRUB2 kurabilirsiniz. Sonradan Windows Boot Loader'ı eklemek çok zahmetli olmuştu benim için sizin tercihinize kalmış tabi.
Kurulumu tekrar başlatın. Bir sebepten ötürü grub2 kurulamamış. EFI bölümü kullanıyorsanız tam dolu olmadığından emin olun.

5. yeniden başlatışım.
Ve tsm dolu değil.
Açıkçası aklıma bir şey gelmedi. İnternetten araştırdığımda bu sorunun aynısını yaşamış tek bir kişi buldum o da /boot/grub2 yolunda (eğer EFI kullanıyorsanız /efi'de.) bazı sembolik bağlantılar olduğunu görmüş ve bunları silip kurduğunda sıkıntı yaşamadığını söylemiş. Eğer Windows ile dual-boot yapmıyorsanız EFI bölümünüzü tamamen biçimlendirip kişisel konfigürasyonlarınızdan ya da eskiden kullanıyor olduğunuz dağıtımın konfigürasyonlarından arındırılmış bir şekilde sıfırdan kurmanızı önerebilirim. Eğer dual-boot yapıyorsanız ilk öncelikle Windows ile sıfırdan EFI bölümü oluşturup sonra onun üzerine GRUB2 kurabilirsiniz. Sonradan Windows Boot Loader'ı eklemek çok zahmetli olmuştu benim için sizin tercihinize kalmış tabi.

Çözüm
Hocam elinize sağlık Fedora kendinden soğuttu şuan beni biraz EndeavourOS kullanmaya başladım.

Hocam elinize sağlık Fedora kendinden soğuttu şuan beni biraz EndeavourOS kullanmaya başladım.
Doğru seçim. :) Ben de EndeavourOS kullanıyorum umarım bir sıkıntı yaşamazsınız.

Fakat gnome kuramadım :(
İşletim sistemini kurarken size soruyor aslında hangi masaüstü ortamını istediğinizi. Orada mı sıkıntı çıktı yoksa sonradan mı kurmaya çalıştınız? Ben orijinal kurulum ekranını kullanmanızı tavsiye ederim.

Sonradan kuruyorum hocam.
Sonradan komut eklemişsiniz. Verdiğiniz komutun bir sıkıntı çıkarmaması lazım aslında. Tam olarak aldığınız hata nedir? Eğer hata almıyorsanız ve sadece yeniden başlattığınızda GNOME yüklenmiyorsa sıkıntı onu varsayılan yapmadığınızdandır. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra oturum açmadan hemen önce onu seçebilirsiniz. KDE varsa sol altta, Xfce varsa giriş diyaloğunun sağ üstünde olur.

Ayrıca EOS'un asıl GNOME paketlerini kullanmak isterseniz bu komutu kullanabilirsiniz:
Kod:
eos-packagelist --install GNOME-Desktop

Yeni konular

Geri
Yukarı