Fitness'a giden birisi yemeğe gerçekten dikkat etmeli mi?

Ahmettts

Zeptopat
Daha fazla  
Bugün toplu lahmacun yaptıracağız. Kafama takılan bir şey var, bugün bir video çıktı. Normal fit bir kadın bir videoda bir oturuşta 6 tane lahmacun yiyordu mesela. Benim boy 183 falan, kilo 79. Gym yapıyorum, 3 tane lahmacun yesem en fazla ne olur ki? Yağ oranı %25 falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yediğinizi bilirseniz istediğinizi yiyebilirsiniz. Diyetinize sadık kalın, proteininizi vs. adamakıllı alın yeterli. Cheat daylerde de kalori hedefinizin çok fazla üstüne çıkmanızı önermem, sanıyorum yağ yakmak hedefiniz.

3 lahmacun kurtarılamayacak bir şey değil bence, günün geri kalanını ayarlayıp yine diyetinize sadık kalabilirsiniz.

Foruma konu açacak kadar kafanı kurcaladıysa sen de farkındasındır boyuna nazaran normal olan kilona rağmen 25 yağ oranına sahip olduğun bir dönemde 3 lahmacun yememen gerektiğinin. Üstteki arkadaş da diyetinize sadık kalın proteininizi vs adamakıllı alın yeterli demiş, zaten bu sporda mesele diyete sadık kalmak.

Foruma konu açacak kadar kafanı kurcaladıysa sen de farkındasındır boyuna nazaran normal olan kilona rağmen 25 yağ oranına sahip olduğun bir dönemde 3 lahmacun yememen gerektiğinin. Üstteki arkadaş da diyetinize sadık kalın proteininizi vs adamakıllı alın yeterli demiş, zaten bu sporda mesele diyete sadık kalmak.

Aslında sormak istediğim şu: Yediğim lahmacun 3 gün gymi boş yapsın sorun değil. Ancak yedikten sonra direkt yağlandirir mi beni?

Aslında sormak istediğim şu: Yediğim lahmacun 3 gün gymi boş yapsın sorun değil. Ancak yedikten sonra direkt yağlandirir mi beni?
Gün içinde çok fazla kalori almadıysanız yağlandırmaz 3 lahmacun tabii ki. Ama bir günlük diyeti bozup da yağ yakma sürecinde kendinizi bir iki hafta geriye de atabilirsiniz. Günlükten ziyade haftalık aldığınız kalorileri dengelersiniz.

Gün içinde çok fazla kalori almadıysanız yağlandırmaz 3 lahmacun tabii ki. Ama bir günlük diyeti bozup da yağ yakma sürecinde kendinizi bir iki hafta geriye de atabilirsiniz. Günlükten ziyade haftalık aldığınız kalorileri dengelersiniz.

Vallahi yendi 3 tane 😁 Tanesi ortalama 120 gramdı toplamda 450G dedim, düz hesap 700 kalori bir şey değil sanki. MC Donalds'dan falan daha az.

Kişinin kendi isteğine bağlı bir şey bu. Ben mesela keyfime göre yiyip içiyorum. Ağır ve yoğunluklu bir şekilde de sporumu eksik etmiyorum.

Hocam simdi yemek var bir de yemek var. Lahmacun oyle kanirtmali bir besin degil yesilligide basarsan ama abartmamak lazim.

Ben mesela bir hafta icinde 1 defa cheat yapiyorum ama kontrollu. Ne yedigini cheat de olsabilmek lazim yoksa onunu alamazsin. Kendini alistirmaman daha iyi olur. Spor sabir isi.

Çok fazla takmayın. Yediniz afiyet olsun, kaldığınız yerden devam edin arada bir olur öyle. Abartmamak lazım ve tıkanırcasına yememek için arada ölçülü şekilde canınızın çektiği yiyecekleri yiyebilirsiniz. 1 günde yağ depolamazsınız korkmanıza gerek yok.

Ye gitsin bir şey olmaz. Gün içinde aldığın kaloriye dikkat edersen hiçbir şey olmaz. 3 lahmacundan kim yağlanmış.

Geri
Yukarı