Fotoğraf ebatı nasıl hesaplanır?

Merhaba, bir fotoğraf çıkartacağım. Büyüklüğünü ayarlamam lazım. Örnek olarak 6*9 6 en mi boy mu?

Kısa kenar boy, uzun kenar endir. Tuval şekli kesiti değiştirmez mantıken. 1920x1080 boyutlara sahip tuvalin 1920 pikseli en 1080 pikseli boyudur. Bu tuvali yan da yatırsan eğik de tutsan eni boyu yine enidir yine boyudur. Çalışma ortamın eğer Photoshop ise baskıyı almadan önce çalışma alanı oluşturma ekranında baskı sekmesinden baskı alacağın kağıdın boyutunu seçerek görseli bu tuvalde işleyebilirsin.

Kısa kenar boy, uzun kenar endir. Tuval şekli kesiti değiştirmez mantıken. 1920x1080 boyutlara sahip tuvalin 1920 pikseli en 1080 pikseli boyudur. Bu tuvali yan da yatırsan eğik de tutsan eni boyu yine enidir yine boyudur. Çalışma ortamın eğer Photoshop ise baskıyı almadan önce çalışma alanı oluşturma ekranında baskı sekmesinden baskı alacağın kağıdın boyutunu seçerek görseli bu tuvalde işleyebilirsin.

Teşekkürler açıklayıcı bilgi için.

Baskı makineleri genelde 3 e 2 ölçüdedir. Bu ölçü dışında ya kenarlar boş kalır yada boşluk istemeyecek şekilde çıktı ayarlanır ise bu seferde resim büyür ve resim kırpılır. Baskı alacağın boyu önce tespit et bence. Ben 10 x 15 cm kağıtta çıktı alacağımı bildiğim için fotoğraf çekerken 3 x 2 oranda çekiyorum mesela. O nedenle ne çekti isem onu çıktı alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı