FSP 550W 80+ PSU 215W güç tüketen ekran kartını besler mi?

Tamamdır en azından direk olarak 550 watt verebilecek kapasitede PSU nuz var. Alacağınız ekran kartını besler kafanız rahat olsun.

Direk 550 olarak veremez. Hiçbir PSU yazdığı tam gücü veremez.

Direk 550 olarak veremez. Hiçbir PSU yazdığı tam gücü veremez.
Direk vermesine gerek yok zaten tek 12V çıkıştan 550 gösteriyorsa en azından o noktayı zorlar.

Bazı PSU modeller tek 12V çıkıştan bile üzerinde yazan kapasiteden daha düşük veriyor. Demek istediğim bu PSU en azından kapasitesine yakın bir değeri rahatlıkla verebilecek düzeyde.

O yüzden PSU alırken 12V çıkışına dikkat etmek gerekiyor. Kapasitesinin tamamını verebilecek seviyde olması lazım.

Direk verir dediğin için yazdım. 515 verir ortalama.
Doğrudur. Bilemeyiz o kısmını gerçi 80 plus verimliliği düşük.

O yüzden PSU alırken 12v çıkışına dikkat etmek gerekiyor. Kapasitesinin tamamını verebilecek seviyde olması lazım.

Doğrudur. Bilemeyiz o kısmını gerçi 80 Plus verimliliği düşük.

Hocam kapasitesinin tamamını verebilecek bir PSU yok ben onu diyorum. En kral PSU'yu alsan 1000W olsa bile tam verim alamazsın.

Dediğim gibi sistemi besler zaten sistemi minimum 350 çekecek maksimum da 450 çeker en fazla bu PSU da ucundan kurtarır beslemeyi.

Hocam kapasitesinin tamamını verebilecek bir PSU yok ben onu diyorum. En kral PSU'yu alsan 1000W olsa bile tam verim alamazsın.
Alırsın demedim zaten en azından üzerinde yazan kapasitenin tamamının 12 V çıkışında yazarsa daha iyi olur. Şöyle örneklendireyim. 550W PSU 12 V çıkıştan 400W gösterirse bu PSU sisteme en maksimum bilemedin 350W temiz verir.
Ama 1000 W PSU 12v çıkıştan 1000W yazsa bu da sana verebileceği minimum 900W demekdir. Yani yanlış bilmiyorsam bu şekilde. Yanlışım varsa düzeltirseniz memnun olurum.

İlk başta direk demişim belki tabir yanlış olmuş olabilir. Yazması şu yönden iyi o civarlara yaklaşır yoksa kayıp tabiki de olaçaktır. Bunun içinde güç vereceği kendi bileşenleri de var. Hepsi belli miktar isteyince verimlilik de düşüyor haliyle. @Michaelscofield

4080 ve 4090'ta oluyor diye biliyorum 8 pinli alim kafamız rahat olsun.
Dönüştürücü alma ihtiyacı neden oldu ki şuanda sizde

Son düzenleme:
Dediğim gibi sistemi besler zaten sistemi minimum 350 çekecek maksimum da 450 çeker en fazla bu PSU da ucundan kurtarır beslemeyi.

Alırsın demedim zaten en azından üzerinde yazan kapasitenin tamamının 12 v çıkışında yazarsa daha iyi olur. Şöyle örneklendireyim. 550W PSU 12 v çıkıştan 400W gösterirse bu PSU sisteme en maksimum bilemedin 350W temiz verir.
Ama 1000W PSU 12v çıkıştan 1000W yazsa bu da sana verebileceği minimum 900W demekdir. Yani yanlış bilmiyorsam bu şekilde. Yanlışım varsa düzeltirseniz memnun olurum.

İlk başta direk demişim belki tabir yanlış olmuş olabilir. Yazması şu yönden iyi o civarlara yaklaşır yoksa kayıp tabii ki de olaçaktır. Bunun içinde güç vereceği kendi bileşenleri de var. Hepsi belli miktar isteyince verimlilik de düşüyor haliyle. @Michaelscofield

Doğrudur hocam en baş direk verir dediğiniz için tabir bir tık yanlış olmuş yoksa dediğin doğru.

Yeni konular

Geri
Yukarı