Galax GTX 1060 Exoc 6 GB ekran kartı fan değişimi

1Rammstein

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 / Anakart: Msi x470 Gaming Plus Max / Ram: GoodRam 16GB(2x8GB) 4000MHz CL18 / Ekran Kartı: Galax NVIDIA Geforce GTX 1060 6gb
Modeli Galax GTX 1060 EXOC 6GB ekran kartımı arkadaşıma satacaktım bugün. Satmadan temizlemek istedim ve üst soğutucu kısmını karttan ayırdım sonrasında fanları çıkarıp temizlemek için ilk fanın vidalarını söktüm çıkardım kablosuyla beraber sıkıntısız bir şekilde temizledim. Sıra ikinci fana geçtiğimde fanı vidalarıdan ayırıp çektiğimde fan bu sefer bobininden ayrılıp elime geldi, iç tarafında bobin kısmına gelecek yerdeki çok minik plastik parçalar çatlak çatlak olmuş ve yerinden ayrılmış. İlk başta kendi hatam sandım fakat yüksek ihtimal daha önce de kırıktı orası sadece yerinde olduğu için çalışıyordu. Kısacası aynı fandan bulmam lazım tek fanla 84 dereceleri görüyor FurMark'ta. Attığım linklerdeki fanların uyup uymayacağını söyler misiniz?

(Bu Zotac ama aynı duruyor.)

(Bu direkt aynı model ekran kartı yazıyor ama yorumlarda yanlış gönderildi demiş birisi, zaten bir yorum var.)

(En mantıklısı bu geldi 3 tane yorumu var uyar derseniz bunu alabilirim)
Kendi fanının üzerinde bu vardı:

Eki Görüntüle 2198155

AliExpress'le uğraşmak istemiyorum aslında, sahibindenden aynı model bozuk ekran kartı satan birini buldum fakat sadece fanlara 500TL dedi, ekran kartı zaten 2000TL iken o fiyatı vereceğime 0'ını 200-300 TL'ye almak daha mantıklı geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mm'si ve pin sayısı uyuyor ise çalışacaktır isterseniz yakın bilgisayarcidan veya hurdacidan çıkma parcalarada bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı