Gaming gecesinde indirime girecek Intel i5-13400F - RX7800 XT sistem alınır mı?

İndirime girecek. Alınır mı? Kaç liraya gelirse alınır ya da alınmaz sizce?

Son zamanlarda ince hesap ne kadar indirim yapıyor bilmiyorum ama 7800XT gibi bir canavardan bahsediyoruz sistemin şu anki fiyatı bile o kadar kötü değil gibi. 34 bin veya altına inerse göz kırpmadan alınabilir bence. Ki millet bu fiyata 4060 Ti 16G DDR5 sistem satmaya çalışıyor.

Geçen hafta ryzen işlemcili versiyonu 30k idi yanlış hatırlamıyorsam. Bunda sadece Intel olması beni üzdü. Ama yine 30k civarında olursa alınır mı?

Geçen hafta Ryzen işlemcili versiyonu 30k idi yanlış hatırlamıyorsam. Bunda sadece Intel olması beni üzdü. Ama yine 30k civarında olursa alınır mı?

O kadar üzülecek bir şey yok bence Intel de o kadar kötü değil. Dediğim gibi indirim ne kadar yapar tahmin edemiyorum ama 32-33 olsa hatta 34 alınır.

SSD de en mantıklı 1TB hangisi seçilmeli?

1144 TL ile ek olarak gelen Kioxia olan.

2X RAM slotu olan anakartın 2 slotunu da 8 GB RAM ile doldurmak. Soru işareti kasa, soru işareti RAM, büyük soru işareti SSD. Tamam ekran kartı çok iyi ama sistemin geri kalan her şeyi falso. Kaldı ki bir de şunun şurasında aylar sonra soket değişecek Intel var. Bence sistemin upgrade edilebilirliği çok az ve çok kötü. Ben olsam almazdım çok çok çok ekstra bir indirime girmedikçe.

O kadar üzülecek bir şey yok bence Intel de o kadar kötü değil. Dediğim gibi indirim ne kadar yapar tahmin edemiyorum ama 32-33 olsa hatta 34 alınır.

1144 TL ile ek olarak gelen Kioxia olan.
Anladım üstad. Çok bişey istemiyor sistem bu haliyle sanki. Sadece SSD ve kasa değişimi yeterli gibi. Anakart da güzel gibi. İki tane M2 yuvası varmış.

2X RAM slotu olan anakartın 2 slotunu da 8 GB RAM ile doldurmak. Soru işareti kasa, soru işareti RAM, büyük soru işareti SSD. Tamam ekran kartı çok iyi ama sistemin geri kalan her şeyi falso. Kaldı ki bir de şunun şurasında aylar sonra soket değişecek Intel var. Bence sistemin upgrade edilebilirliği çok az ve çok kötü. Ben olsam almazdım çok çok çok ekstra bir indirime girmedikçe.

SSD ve kasa değişimi mutlaka söyledim zaten ama diğer dediğiniz parçalar ileride upgrade edilebilir çünkü o kadar pahalı olmayan parçalardan bahsediyoruz.

Ayrıca canavar gibi bir karttan bahsediyoruz en az 5 yılı net var üst seviyelerde tutmak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı