"GeldiMarket" güvenilir mi?

Ben şikayetlerle bu konuda pek değerlendirme yapamıyorum. Güvenilir denilen Hepsiburada, Trendyol, N11 gibi e ticaret sitelerinin şikayetleri ortada ve gayet fazlalar

"31 Ağustos 2023 tarihinde geldimarket.comdan 1239 TL'ye kulaklık satın aldım. Bugün 8 Şubat 2024 ne kulaklık geldi ne de iade yapıldı. Telefonlarından iletişime geçildiğinde bir numaraya yönlendiriliyorsunuz oradan yazdığınızda oyalayıp hiçbir ödeme yapılmıyor. Eksi sözlükte siteyle ilgili yorumları okudum Instagram ve Facebook adresi bile açmışlar. 30.000 TLilik bilgisayar alıp dönüş alamayanların şikayetlerini okudum. Site yüksek ihtimalle fake daha uygun fiyat görüp satın alınma yapılmaması gerekiyormuş. "

"2 ay önce sipariş verdiğim iPad ne tarafıma ulaştırıldı ne parası iade edildi. Dalga geçer gibi oyalamalar sonrası sessize aldılar, cevap dahi vermiyorlar. Gerekli süreçler çerçevesinde yasal olarak hesaplaşacağız. Burada insanlar aylardır mağdur. Hem kendileriyle hem bu rahatlığı sağlayan herkesle hesaplaşacağız"

"Geldimarket isimli site mağdurlarına sesleniyorum. Mağduriyet büyüyerek devam etmektedir. Yasal süreçte Tüketici Hakem Heyeti'ne yaptığım başvuruda haklı çıkmama rağmen tarafıma kesinlikle para iadesi yapılmamıştır. 3 aydır süreç devam etmektedir. WhatsApp hattından sürekli oyalama politikası izleyerek çeşitli bahanelerle ücret iadesi yapılacak deyip umut tacirliği yaparak mağduriyete devam etmektedirler."

"Geldi Market'ten 19 Kasım'da yapılan alışveriş 2 ay boyuncu çeşitli mazeretlerle her defasında gönderilecek denmesine rağmen gönderilmedi. Son çare olarak 18 Ocak'ta iptal iade işlemi yaptılar ve de 2 haftadır da para iadesinin yapılmasını bekliyorum. Mağduriyet üstüne mağduriyet yaşatan bir başka firma var mıdır bilemiyorum. Müşteriyi çileden çıkaracak kadar umarsız olamaz bir firma."

Vallahi şu yorumlardan birini bile okumuş olsam, asla sipariş vermezdim. Adamların niye belli. Büyük ihtimalle sitede sattıklarının bir kısmı ellerinde var, onları gönderiyorlar. Ellerinde olmayan ürünlerin de siparişlerini aldıktan sonra tedarik etmeye çalışıyorlar. Edebildiklerini gönderiyorlar, edemediklerini de oyalayabildikleri kadar oyalıyorlar ki kapital dedikleri ana paraları azalmasın. Artık kimi ne kadar koparabilirlerse.

Şahsen dolandırıldığım bir site. 6 Ocak 2024 de 8640 TL ödenmesini yaptığım telefon 5 gün sonra iptal edilip iadesi hala yapılmadı. Keşke bir araştırma yapsaydım. Gerekli yerlere şikayette bulunduk ama adamlar resmi vergi numarası ile milleti söğüşlemeye devam ediyor. İçeriden bir destek var sanırım aklıma başka bir şey gelmiyor. Şimdiye kapatılması lazımdı bu sitenin.

Geri
Yukarı