GTX 1050 522.44 sürücü güncellemesi sonrası mavi ekran hatası

Dengou

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
GTX 1050
İşlemci
İ5 7300HQ
NVIDIA GTX1050 kullanıyorum ve en son ki gelen 522.44 güncellemesini indirdikten sonra sürekli mavi ekran almaya başladım. Bir süre sonra bilgisayar kendi kendine düzelince sorun etmedim fakat ciddi oranda performans düşüşü vardı ve Aygıt Yöneticisi kontrol ettiğimde ekran kartında sarı ünlem bulunuyordu ben de eski sürümü indirdim ve bilgisayarı yeniden başlattım. Kilit ekranında şifremi girdikten sonra ekran siyah olarak kalıyordu ve açılmıyordu, güvenli modda bile bilgisayar açılmayınca ben de format atmaya karar verdim ancak sorun hala devam etti. 2018'den kalma bir sürücü indirdim ve sorunun düzeldiğini düşünüp en yenisini tekrardan indirmeyi denediğimde mavi ekran aldım ve pes edip bilgisayarı kapattım. Şu an ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Paylaşırken tekrar bir mavi ekran verdi ancak sürücüleri şu anda kontrol ettiğimde düzgün duruyor ancak yine de kontrol edin.

Kontrol edelim.

Sorunun temel sebebi ekran kartı gözüküyor. Cihazın GPU driverını DDU ile kaldırın 1-2 sürüm önceki WHQL sürümü kurun.

Cihaza herhangi fiziksel darbe verdiniz mi?

PCI\VEN_10DE&DEV_1C8D&SUBSYS_39D117AA&REV_A1\4&2574ea12&0&0008 sorun veren aygıtın donanım kimliği GTX 1050 olarak görünüyor.

Kontrol edelim.

Sorunun temel sebebi ekran kartı gözüküyor. Cihazın GPU driverını DDU ile kaldırın 1-2 sürüm önceki WHQL sürümü kurun.

PCI\VEN_10DE&DEV_1C8D&SUBSYS_39D117AA&REV_A1\4&2574ea12&0&0008 sorun veren aygıtın donanım kimliği GTX 1050 olarak görünüyor.

Hayır herhangi bir fiziksel darbe yaşamadı ancak kedim bazen ben fark etmeden üzerinden geçiyor olası en büyük durum bu.

Tamamdır DDU ile kaldırıp sonuca bakacağım şimdiden çok teşekkürler.

Drıverı.

Kontrol edelim.

3 defa DDU ile farklı kaldırma-indirme yöntemleri denedim ama bilgisayarı açtıktan kısa bir süre sonra tekrardan mavi ekran almaya başladım.

En son ki dumplar burada incelerseniz sevinirim:

Son düzenleme:
Hayır herhangi bir fiziksel darbe yaşamadı ancak kedim bazen ben fark etmeden üzerinden geçiyor olası en büyük durum bu.

Tamamdır DDU ile kaldırıp sonuca bakacağım şimdiden çok teşekkürler.

Drıverı.

3 defa DDU ile farklı kaldırma-indirme yöntemleri denedim ama bilgisayarı açtıktan kısa bir süre sonra tekrardan mavi ekran almaya başladım.

En son ki dumplar burada incelerseniz sevinirim:

Yazılımsal sorun yok, donanımsal arıza var harici ekran kartınızda. Servise gönderin.

Yeni konular

Geri
Yukarı